Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tereny zielone w Wodzisławiu zrewitalizowane [WIDEO]

Facebook Twitter

Dwa wąwozy w centrum Wodzisławia zyskały już nowe oblicze. Prace w kolejnych miejscach dobiegają końca. Miasto chwali się rewitalizacją terenów zielonych.

To duży projekt, na realizacje, którego pozyskano ponad 4 miliony złotych unijnego dofinansowania. Miejsca, które zyskały nowy blask w centrum miasta, pokazała ostatnio dziennikarzom, inspektor w wydziale inwestycji Urzędu Miasta w Wodzisławiu, Aleksandra Wolan:

Ogólnie projekt miał na celu uporządkowanie i zagospodarowanie terenów dotychczas nieużytkowych więc teraz możemy się pochwalić pięknymi terenami, z których można korzystać. Aktualnie znajdujemy się na terenie B, którego skład wchodzi wąwóz Tysiąclecia oraz wąwóz PCK. W tym wąwozie znajdziemy siłownie zewnętrzną. Jest sześć elementów tej siłowni: znajduje się tutaj plac zabaw, ścieżki piesze i rowerowe, tablice informacyjne o zieleni oraz o zwierzętach i oczywiście nasadzenia niskie oraz wysokie.

W sumie zagospodarowanych zostanie 4 i pół hektara dotychczasowych nieużytków, a ogółem zmienionych zostanie ponad 12 hektarów terenów:

Zakończyliśmy się już prace z zagospodarowaniem terenów A i B. Teren A jest to wąwóz za teren Staszica, natomiast teren B jest to wąwóz PCK oraz wąwóz Tysiąclecia. Łącznie sześć terenów, sześć obszarów, łączna powierzchnia 12 hektarów. Jest cały ich wspólny mianownik, ponieważ założeniem projektu jest powstanie ścieżek pieszo- rowerowych, z których mogą korzystać mieszkańcy oraz nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej. Są to krzewy, wszelkiego rodzaju drzewa od grabów po klony więc różnorodność gatunków wszelaka.

Prace w kolejnych czterech miejscach nadal trwają. Wąwozy zagospodarowane w centrum miasta od lat stały odłogiem. Były miejscem gdzie trafiały śmieci czy stare meble, gdzie spotkały się osoby spożywające alkohol.

Dlatego nikogo nie zdziwił fakt, że na jednym z drzew znaleziono później przybitą kartkę, której treść skierowana była do prezydenta Wodzisławia, Mieczysława Kiecy, a na niej poza obelgami słowa: „Nie zapomnimy ci naszej kanapy”. Jednak mieszkańcy, których spotkał reporter Radia 90 chwalili inicjatywę miasta:

Dodajmy, że prace w pozostały miejscach mają potrwać do końca czerwca.

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj