Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie aktywny weekend w Wiśle. Podróże, motoryzacja i muzyka! [WIDEO]

Facebook Twitter

Przed nami trzy dni ciekawych spotkań dla wszystkich kochających podróże, wędrówki po górach czy po prostu opowieści z egzotycznych krajów. Od piątku do niedzieli (24-26 września) na Soszowie w Wiśle potrwa 3. Beskidzki Festiwal Podróżników.

Wśród gości wydarzenia, którzy pojawią się na festiwalowej scenie znaleźć można wiele nazwisk osób rozpoznawalnych w podróżniczym środowisku, a całość otworzy i rozpocznie w piątek o godzinie 17:00 Cecylia Kukuczka – żona naszego wybitnego himalaisty.

Przez trzy dni inspirujących spotkań usłyszymy wiele opowieści o wyprawach górskich – zarówno w Himalaje, góry Pamiru, jak i Pireneje, do Skandynawii czy w nasze Beskidy. Będą też prezentacje dotyczące życia w Wenezueli, w jaskini na Wyspach Kanaryjskich, czy opowieści z Czarnogóry.

Zapowiada się w weekend piękna pogoda, więc tym bardziej cieszymy się już na spotkanie zarówno z podróżnikami, jak i wszystkimi, którzy nas odwiedzą w te dni! Program jest bardzo bogaty i naprawdę będzie się sporo działo

– zaprasza Piotr Kilian, z Kwadratu Beskidzkiego – organizator festiwalu.

Oprócz prelekcji, będzie też część warsztatowa a także wieczorne występy muzyczne – w piątek koncert Mustaphy El Boudani z Maroka, a w sobotę przy ognisku lokalnej kapeli góralskiej Wista. Organizatorzy przygotowali też stoiska z rękodziełem i festiwalowymi pamiątkami.

– Co prawda w schronisku miejsc noclegowych już nie ma, ale sporo jeszcze przestrzeni na terenie pola namiotowego. Zawsze można też zrobić sobie spacer na Soszów bądź wjechać koleją linową, która w te dni działała będzie dłużej. A naprawdę warto – zachęca do udziału Piotr Kilian.

Festiwal odbywa się w Wiśle po raz trzeci – pierwsza edycja była w amfiteatrze, rok temu uczestnicy spotkali się w schronisku na Przysłopiu pod Baranią Górą, a tym razem bazą będzie schronisko na Soszowie. Organizatorem wydarzenia jest Kwadrat Beskidzki przy współpracy z miastem Wisła oraz sponsorami, organizacjami pozarządowymi i wydawnictwami turystycznymi.

Pełny program i wszelkie bieżące informacje znaleźć można na stronie wydarzenia na facebooku.

Wielka gratka dla fanów motoryzacji! GT Festiwal w Wiśle!

W najbliższy weekend (25-26 września) prawdziwą stolicą motoryzacji stanie się Wisła! W Perle Beskidów w sobotę i niedzielę odbędzie się druga edycja GT Festiwalu, na którą zjadą wystawcy z całej Polski. Miasto podzielone zostało na 9 stref, aby ruch zwiedzających rozłożyć na różne obszary. Będą to strefy tuningu, rally, off-road, klasyków, supercar, driftu, pojazdów elektrycznych, militarnych czy motocykli.

– Sercem festiwalu będzie rynek wraz z deptakiem i przylegającym parkiem, gdzie będzie działo się najwięcej. Jednak warto też wybrać się do Moto Parku Wisła, gdzie chętnych wozić będzie off-roadowe taxi, czy na odcinek na ulicy Kamiennej, gdyż tam będą zawody rally sprint. Na pewno ciekawie będzie też na parkingu przed parkiem handlowym na wjeździe do miasta odbywać będą się pokazy driftu

– zachęca Marek Bujok, prezes GT Moto – głównego organizatora wydarzenia.

W strefie militarnej, zlokalizowanej na górnej stacji Kolei Linowej Skolnity, pojawi się czołg, z możliwością przejażdżki dla chętnych. Natomiast pomiędzy Moto Parkiem Wisła a Skolnitym odbywać się będą widokowe loty helikopterem.

Niewątpliwą atrakcją jest główna nagroda festiwalu, czyli profesjonalnie przygotowany driftowy samochód BMW! Aby go zdobyć, trzeba w biurze zawodów mieszczącym się w Browarze Wisła pobrać specjalną kartę, na którą uczestnicy muszą skompletować pieczątki ze wszystkich stref oraz odpowiedzieć na kilka pytań.

Pytania nie są łatwe, ale myślę, że przy odrobinie szczęścia i znajomości internetu będzie można te informacje zdobyć. Specjalna kapituła będzie sprawdzała poprawność odpowiedzi, a główna nagroda zostanie wręczona na scenie na koniec festiwalu

– dodaje Marek Bujok.

Wydarzenie jest bezpłatne i ogólnodostępne dla każdego! Organizatorzy nie zapomnieli o atrakcjach dla dzieci, które będą mogły samodzielnie pomalować jeden z samochodów, a także wspólnie zniszczyć inny z pojazdów w Parku Kopczyńskiego. Dodatkowo dla wszystkich miłośników dobrej muzyki przygotowano koncert Patrycji Markowskiej, który w sobotę o godzinie 19:00 rozpocznie się w wiślańskim amfiteatrze.

Wciąż jeszcze dostępne są bilety! Można je kupić poprzez serwis internetowy kupbilecik.pl lub bezpośrednio u nas i w informacji turystycznej, jak również w miarę dostępności w dniu koncertu przed amfiteatrem. Koszt to 40 zł, przy czym seniorzy powyżej 60 roku życia oraz osoby posiadające Wiślańską Kartę Mieszkańca zapłacą połowę tej ceny, a dzieci do lat 8 wchodzą bezpłatnie

– zachęca Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. GT Festiwal odbywa się pod patronatem Tomasza Bujoka – burmistrza Wisły oraz Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego. Wszelkie informacje wraz z harmonogramem znajdują się na stronie www.gtfestiwal.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj