Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To będzie weekend z miniżużlem! Rybki Rybnik zapraszają na trzy imprezy!

Facebook Twitter

Rybki Rybnik w najbliższy weekend organizują na mini żużlowym torze w Rybniku-Chwałowicach trzy wielkie imprezy sportowe. Pozytywne emocje są gwarantowane!

Rybki Rybnik

Rybki Rybnik zapraszają w długi, sierpniowy weekend

Zaplanowano aż trzy imprezy! W sobotę, 12 sierpnia, Puchar Europy w klasie 85 cc. Dzień później (13.08.) Międzynarodowy Turniej Towarzyski, a 15 sierpnia – Memoriał im. Andrzeja Skulskiego. To będą świetne, emocjonujące zawody – zapowiada Agnieszka Kozielska z Młodzieżowego Klubu Mini Żużlowego Rybki Rybnik.

Agnieszka Kozielska: 12 sierpnia na stadionie miniżużlowym w Rybniku-Chwałowicach odbędzie się Puchar Europy w klasie 85 cc i tam udział wezmą nasi zawodnicy, nasi wychowankowie, którzy będą reprezentować Polskę. Zawodnicy przyjadą z Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii oraz Niemiec. Gwarantujemy dużo emocji, nieprzespane noce i zabawę do rana. Oprócz zawodów, które odbędą się dwunastego oraz festynu rodzinnego, który będzie organizowany w ramach tej imprezy, mamy też zawody 13 sierpnia. Będzie to międzynarodowy turniej towarzyski, a 15 sierpnia mamy przełożony z maja Memoriał imienia Andrzeja Skulskiego.

Młodzi żużlowcy z Rybnika idą w ostatnich tygodniach jak burza, dla wielu kibiców „czarnego sportu” będzie to więc okazja, by zobaczyć tych zdolnych i niesamowicie ambitnych jeźdźców w akcji.

fot. FB/ MKMŻ Rybki Rybnik

Agnieszka Kozielska: Staramy się zapewnić naszym zawodnikom jak najlepsze warunki do szkolenia, stąd też wypożyczenie naszych zawodników do klubów ekstraligowych, gdzie rozwijają swoje umiejętności. Wszyscy są super, naprawdę wszyscy dają z siebie 1000 procent, a możemy się pochwalić też tym, że na chwilę obecną w całym programie ekstraligowym i mini żużlowym mamy jedyną dziewczynę w całej Polsce. Jest to Maja Jona, która w tym roku zdała licencję. Maja ma 11 lat, od 3 lat jest u nas w klubie, a wcześniej już jeździła na motocrossie.

Najmłodsze Rybki mają 6 lat. W klubie w sumie trenuje 18 zawodników, 9 ma już licencję. A swoją przygodę ze sportem motorowym zaczynają bardzo wcześnie.

Agnieszka Kozielska: Oni zaczynali jeszcze wcześniej niż do nas trafiają. Tak naprawdę wiemy, że rodzice wsadzają na te dwukołowe konie w wieku już dwóch lat, także jak oni przychodzą do nas, to mają już pewne doświadczenie – połowę swojego życia spędzają na motorach.

Jaką bazą dysponuje Młodzieżowy Klub Mini Żużlowy Rybki Rybnik?

Agnieszka Kozielska: Nasi zawodnicy z reguły korzystają ze swojego sprzętu. Natomiast w klubie od dłuższego czasu posiadamy pięć motocykli, które przygotowujemy w związku ze zmianami, które weszły od tego roku – czyli np. nie możemy jeździć na metanolu tylko na benzynie. Szykujemy te motory po to, żeby jeżeli ktoś chce spróbować to wiadomo nie będzie od razu kupował całego sprzętu, bo jest to dosyć kosztowne, więc przyjeżdża do klubu, próbuje na tym co mamy w klubie. Możemy się też pochwalić tym, że w tym roku na Mistrzostwa Europy zakupiliśmy dodatkowo dwa nowe motocykle w klasie 85 cc. To są tak zwane dwusuwy. Śmigają tak, że pozostawiają z tyłu wszystkich pozostałych, nawet tych o większych pojemnościach.

Jakimi sukcesami mogą pochwalić się Rybki Rybnik?

Rybnicki klub od wielu lat chwali się wyśmienitymi wychowankami i znakomitymi wynikami na arenie krajowej. Na wychowanków Rybek z zainteresowaniem spoglądają prezesi najbardziej zasłużonych klubów żużlowych.

Agnieszka Kozielska: Nasi zawodnicy to bardzo utalentowani młodzi chłopcy, którzy zdobywali tytuły w różnych kategoriach. Między innymi mamy mistrza Europy w klasie 125 ccm w roku 2021. Co roku, nasi chłopcy zawsze znajdują się na podium Drużynowego Pucharu Polski. W tym roku dodatkowo z racji tego, że mogą startować w klubach ekstraligowych jako dodatkowy trening, też możemy się pochwalić tym, że  Częstochowa i Ostrów, gdzie jeżdżą nasi zawodnicy, są na pierwszych dwóch miejscach tabeli. A jeszcze chciałam się pochwalić, że w zeszłym roku podczas pierwszej gali mini żużla jaka była organizowana w Kłomnicach koło Częstochowy, otrzymaliśmy tytuł klubu najlepszego organizacyjnie w całej Polsce.

We wspomnianym plebiscycie wyróżnionych zostało też kilku zawodników Rybek Rybnik w różnych kategoriach.  Zasłużyli na słowa uznania – podkreśla Agnieszka Kozielska:

Agnieszka Kozielska: Za swoją ciężką pracę, bo to jest naprawdę ciężka praca. Oni muszą pogodzić szkołę, muszą pogodzić dojazd na treningi. W okresie zimowym też mamy ogólnorozwojowe z różnymi trenerami, między innymi też z trenerem Królewcu, panem Markiem Wróblem, który pracuje nad tym, żeby ten sport, który uprawiają, był jak najbardziej bezpieczny dla nich.

Młodych żużlowców w akcji będzie można zobaczyć między 12 a 15 sierpnia. Wstęp na wszystkie sportowe imprezy jest darmowy.

Harmonogram imprez organizowanych przez Rybki Rybnik:

12.08., Puchar Europy klasa 85 cc – start 14.45
13.08., Międzynarodowy Turniej Towarzyski – start 15.00
15.08., Memoriał im. Andrzeja Skulskiego – start 11.00

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024