Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To jest prezent na komunię! Kup… kolejkę górską! [FOTO]

Facebook Twitter

Różne rzeczy licytują urzędy skarbowe, ale takiego czegoś chyba jeszcze „pod młotek” nie wystawiano. Chodzi o… kolejkę górską. Może to pomysł na prezent na komunię?

prezent na komunię
fot. www.slaskie.kas.gov.pl

Kolejka górska jako prezent na komunię? Tego jeszcze nikt nie wymyślił! Możesz być pierwszy!

Kolejka górska jako prezent na komunię? fot. www.slaskie.kas.gov.pl

Urząd Skarbowy w Zawierciu wystawił na licytację kolejkę górską „Dragon”. Urządzenie znajduje się w Ogrodzieńcu przy ul. Kościuszki 107 i do tej pory służyło odwiedzającym miniaturowy park kolejkowy. Teraz kolejkę spróbuje sprzedać na licytacji Urząd Skarbowy w Zawierciu.

Ruchomość tworzą wagoniki oraz konstrukcja rurowa metalowa przytwierdzona do podłoża. Kolejka ma ok. 320 m długości i pochodzi z Czech. Urządzenie wyceniono na 30 tys. zł.

Pierwsze podejście do sprzedaży zaplanowano na 26 marca br. Cena wywołania to 22,5 tys. zł. By wziąć udział w licytacji, trzeba wpłacić wadium w wysokości 3 tys. zł. Sprzedaż nie jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług.

Urzędy skarbowe z woj. śląskiego na bieżąco sprzedają ruchomości i nieruchomości. Obecnie w ramach licytacji lub sprzedaży z wolnej ręki do kupienia są np. samochody osobowe, ciężarówki i rowery marki Porsche. Na liście nieruchomości znalazły się: budynek handlowo-usługowy w Zabrzu, obiekt warsztatowo-handlowy w Czeladzi, zespół pałacowo-parkowy w Koniecpolu oraz domy jednorodzinne.

W ubiegłym roku najdroższą ruchomością sprzedaną przez jednostki podległe Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach był samochód ciężarowy marki renault, za który Urząd Skarbowy w Rybniku uzyskał 250 tys. zł. Tamtejsi pracownicy upłynnili sześć samochodów tego typu za łączną kwotę 1,24 mln zł. Na licytacjach można też zrobić dużo tańsze zakupy. Najniższe kwoty (nawet po 50 zł) urzędy uzyskiwały ze sprzedaży komputerów czy mebli biurowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024