Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To nie były cukierki. Policja przejęła narkotyki. Łącznie 34 kilogramy

Facebook Twitter

Handlowanie środkami odurzającymi to poważne przestępstwo. Przekonała się o tym 24-letnia mieszkanka jednego ze śląskich miast, która wynajęła mieszkanie w Gliwicach. Zatrzymana przez kryminalnych z gliwickiej „jedynki” usłyszała poważne zarzuty.

Policja przejęła narkotyki
fot. Policja Gliwice

Policja przejęła narkotyki – 34 kilogramy tylko w samych Gliwicach

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo ją aresztował. Podkreślmy, gliwiccy stróże prawa tygodniowo zatrzymują (średnio) trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe.

Skutecznie zwalczamy to zjawisko

— chwalą się stróże prawa. W ubiegłym roku tylko gliwiccy policjanci odebrali podejrzanym ponad 34 kilogramy narkotyków.

Kryminalni z „jedynki”, zatrzymali na jednym z gliwickich osiedli 24-letnią kobietę. Najwyraźniej nie spodziewała się wizyty policjantów po cywilnemu, którzy od razu zażądali wydania posiadanych narkotyków. W czasie przeszukania wynajmowanego mieszkania policjanci, zgodnie z przewidywaniem, ujawnili spore ilości środków odurzających różnego asortymentu. Były tam metaamfetamina, kokaina, MDMA, tabletki ecstasy i marihuana. Zabezpieczono precyzyjne wagi i woreczki strunowe. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono też przy podejrzanej gotówkę polską i zagraniczną o łącznej wartości ponad 7000 złotych.

fot. Policja Gliwice

Dzień wcześniej kryminalni z tej samej jednostki zatrzymali i przeszukali dom pewnego młodego mężczyzny z gminy Sośnicowice. W tamtym przypadku też zabezpieczono tzw. kryształ, czyli metaamfetaminę, jako dowody zatrzymano też wagę elektroniczną i woreczki strunowe. W środę w gminie Gierałtowice policjanci w czasie interwencji domowej zabezpieczyli marihuanę. Wszystkie te osoby odpowiedzą przed sądem.

Ostatnimi czasy popularność w półświatku zyskuje wspomniany „kryształ”, czyli twardy syntetyczny narkotyk – metaamfetamina.

Może on występować w różnych formach, w tym w postaci kryształków, proszku, a czasami również w postaci tabletek. Jej nazwa potoczna, „kryształ”, wynika często z faktu, że metaamfetamina w postaci kryształków może być łatwiej identyfikowalna przez użytkowników.

fot. Policja Gliwice

Należy pamiętać, że metaamfetamina jest substancją o dużym potencjale uzależniającym i silnych skutkach negatywnych dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Jej użycie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych oraz społecznych. Dlatego też ważna jest skuteczna walka z handlem tego typu substancjami. A jeszcze ważniejsze unikanie narkotyków, szczególnie przez młodzież, która z natury rzeczy jest ciekawa doświadczeń. Jednak każdy eksperyment może skończyć się źle. Zatrzymanie przez policję, czy sprawa karna, nie są tymi najprzykrzejszymi skutkami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024