Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To okazja do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy! Jarmark Staroci i Rękodzieła na rybnickim deptaku

Facebook Twitter

W drugą niedzielę czerwca (12.06.) odbędzie się Jarmark Staroci i Rękodzieła na rybnickim deptaku. Kolekcjonerzy spotkają się w ciąg ulic Jana III Sobieskiego i Powstańców Śląskich. Jarmark jest bezpłatny, odbędzie się od 7.00 do 15.00.

fot. Krzysztof Łapka

Zapraszamy wszystkich miłośników staroci, kolekcjonerów, wystawców, wielbicieli antyków, artystów, wytwórców rękodzieła, sprzedawców książek, a także wszystkie osoby, które chcą sprzedać lub wymienić używane rzeczy. W Jarmarku mogą brać udział wszyscy, zarówno podmioty prawne – firmy, jaki i osoby fizyczne – prywatne. Jest to doskonała okazja do rozstania się z niepotrzebnymi już rzeczami, na pozbycie się starych książek, używanych zabawek, odzieży, której już nie nosimy, ale też okazja do zaprezentowania wszystkiego tego co sami potrafimy stworzyć.

– czytamy na stronie organizatora Domu Kultury w Rybniku – Chwałowicach.

Wyznaczanie miejsc wystawcom odbywa się na bieżąco w godz. 7.00-9.00 bezpośrednio na ulicy Sobieskiego i ulicy Powstańców Śl.. Dopuszcza się dojazd samochodami w godz. 5.00-9.00 na czas montażu stoiska oraz w godz. 13.00-16.00 na czas jego demontażu. W innych godzinach, wjazd na deptak będzie możliwy tylko w szczególnych przypadkach.

fot. Krzysztof Łapka

UWAGA!

Ponieważ ulica Sobieskiego z powodu prac budowlanych jest częściowo nieprzejezdna, dlatego wyjątkowo tym razem będą mogli rozstawiać tam swoje stoiska tylko wystawcy, którzy nie muszą wjeżdżać na Jarmark samochodem. Takich ograniczeń nie ma na ulicy Powstańców Śląskich.

Podczas rejestracji wystawcy otrzymają Kartę wystawcy, która upoważniać będzie do darmowego parkowania na wewnętrznym parkingu UM Rybnik (wjazd od ul. Miejskiej) oraz do wjazdu na deptak na czas montażu i demontażu stoiska. Po godz. 15.00 Wystawcy zobowiązują się do uprzątnięcia i likwidacji swoich stanowisk.

fot. Krzysztof Łapka

Organizator nie zapewnia żadnych elementów do ekspozycji asortymentu, każdy z wystawców organizuje miejsce ekspozycji we własnym zakresie (można mieć swój namiot na wypadek niedogodności pogodowych). Stanowiska będą usytuowane w miejscu wskazanym przez przedstawiciela Organizatora. Miejsca te nie mogą zajmować większej powierzchni niż 8 m bieżących.

Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Jarmarku Staroci i Rękodzieła w Rybniku, oraz poleceń porządkowych obsługi Jarmarku, jak również do utrzymania czystości na swoim stoisku i po jego likwidacji.

fot. Krzysztof Łapka

W związku z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi Jarmark odbywać się będzie zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie aktualnego stanu epidemiologicznego. Oznacza to, że Wystawcy mają obowiązek posiadania płynu dezynfekującego, z którego może skorzystać uczestnik nabywający lub oglądający towar. Konieczne jest również zachowanie dystansu społecznego między uczestnikami oraz odstępów między stoiskami handlowymi.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj