Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To są urodziny! Najlepsze życzenia dla 100-latki z Zebrzydowic

Facebook Twitter

Wczoraj (13.05.) setne urodziny obchodziła Aniela Biernacka, pensjonariuszka cieszyńskiego Domu Spokojnej Starości. To pierwsza stulatka wśród domowników- informują w Urzędzie Miasta.

www.cieszyn.pl

Aniela Biernacka z domu Bijok urodziła się 13 maja 1920 roku w Zebrzydowicach. Tam też została ochrzczona i uczęszczała do szkoły. Jubilatka jest drugim dzieckiem w rodzinie Bijok. Starsza siostra Maria oraz młodszy brat Antoni i najmłodsza Anna już nie żyją. Aniela dwukrotnie wychodziła za mąż. Pierwszy mąż, Ferdynand Matuszczyk, z którym miała córkę Wandę, zginął w 1940 roku. W 1952 roku pochowała Adama Ciupkę – konkubenta, z którym miała córkę Krystynę. Drugi mąż Anieli, Ryszard Biernacki, zmarł w 1976 roku. Obie córki oraz ich mężowie nie żyją. Wanda zmarła w 1999 roku, a Krystyna – w 2005 roku.

Aniela jest babcią 3 wnuków, 5 prawnuków oraz 2 praprawnuków. Całe życie związana była z Zebrzydowicami i Polskimi Kolejami Państwowymi. Najpierw pracowała jako torowy, a następnie dróżnik przejazdowy w różnych miejscach powiatu cieszyńskiego. Do pracy potrafiła na piechotę iść z Zebrzydowic do Cieszyna.

Od trzech lat Aniela jest mieszkanką Domu Spokojnej Starości w Cieszynie, gdzie doczekała się 100 rocznicy urodzin. Z życzeniami pojawiła się u jubilatki burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Czas pandemii nie pozwolił spędzić tego dnia tak, jak by wszyscy chcieli, ale i tak nie zabrakło kontaktu z najbliższymi, którzy pod oknem w akompaniamencie muzycznym odśpiewali życzenia.

www.cieszyn.pl

Przepis na długowieczność pani Anieli?

Codzienność wypełniona poczuciem humoru.

Wszystkiego najlepszego od Radia 90!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj