Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To zupełnie inny budynek. Przebudowano Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kleszczowie [FOTO]

Facebook Twitter

 Żory informują o zakończonej przebudowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kleszczowie. Dobudowano 3-kondygnacyjny segment - funkcjonalny i pełen nowoczesnych rozwiązań. Placówka wzbogaciła się o 12 sal dydaktycznych, w tym: salkę gimnastyczną dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas, pracownię komputerową, pracownię przyrodniczą, pracownie językowe oraz pracownię do działań artystycznych.

fot.http://www.zory.pl

Dodatkowo w nowo powstałej części mieszczą się pracownie edukacji wczesnoszkolnej oraz matematyczne, języka polskiego i historii, z których będą korzystali głównie uczniowie starszych klas. Powstała również Izba Pamięci oraz szkolny sklepik.

fot.http://www.zory.pl

Na uwagę zasługuje bez wątpienia zagospodarowanie terenu wokół placówki: zyskała ona dwie przestrzenie otwarte (tzw. patio), w których planowana jest organizacja przerw międzylekcyjnych na świeżym powietrzu.

  Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Żorach-Kleszczowie to nie tylko postawienie murów, powiększenie ilości pomieszczeń dla wychowanków, czy zyskanie pięknej i nowoczesnej przestrzeni. To przede wszystkim danie nauczycielom, wychowankom i rodzicom możliwości na przyjazną edukację, rozbudzanie chęci poznawania świata, na naukę z nutką współwychowania, a wreszcie stworzenie miejsca inicjującego życie społeczne dzielnicy

– mówi Anna Ochojska-Nowak, Dyrektor ZSP nr 6.

Koszt rozbudowy ZSP 6 wyniósł 6 546 843,95 zł i został pokryty z budżetu Miasta Żory. Budowa trwała niewiele ponad rok, a jej efektem jest piękna, nowoczesna i przyjazna przestrzeń. Uczniowie i nauczyciele mogli podziwiać ją na początku listopada. Szkoła planuje oficjalne otwarcie budynku, gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj