Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Do terapii dzieci. Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach ma nową pracownię

Facebook Twitter

To świetne miejsce do terapii, posłuży dzieciom przez wiele lat. Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach ma nowoczesną pracownię do zajęć rewalidacyjnych.

Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach

Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach zyskało nową pracownię. To tzw. „Sala doświadczania świata”. To kolejny gabinet przedszkolny  przeznaczony do zajęć rewalidacyjnych, zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz z pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przygotowanie pracowni kosztowało 46 tysięcy złotych, a inwestycja zrealizowana została ze środków gminy.

Nasze przedszkole jest placówką ośmioodziałową, mamy 6 grup integracyjnych, uczęszcza tu aż 37 dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, prowadzimy także tzw. wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, z czego korzysta aktualnie 68 dzieci. Mieliśmy plan na utworzenie tego typu sali i cieszymy się, że się udało

– wyjaśnia Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10.

„Sala doświadczania świata” to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie w przedszkolu. Przyciemnione światło, muzyka, ciepła i bezpieczna atmosfera pozwalają skupić się na impulsach, które głęboko zaangażują zmysły dziecka. W bezpiecznym i komfortowym otoczeniu za pośrednictwem efektów świetlnych i łagodnych wibracji pobudzane są podstawowe zmysły.

Jest to sala zmysłowego poznawania świata. Stymulujemy tu zmysł wzroku, słuchu, węchu. Jest przeznaczona dla dzieci, które mają specjalne potrzeby edukacyjne, dla dzieci autystycznych, ale także dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, relaksu. Tego typu specjalistyczna sala daje dziecku nie tylko możliwość zmysłowego poznawania świata, ale także lepszego poznawania siebie oraz dostarczania sobie tych bodźców, których dziecko w danym momencie potrzebuje

– mówi fizjoterapeutka Monika Kolstrung-Smołka.

Zobacz jak wygląda ta sala (Fot. UMiG w Czerwionce-Leszczynach)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024