Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczny wypadek w Jastrzębiu-Zdroju. Lód załamał się pod 36-latkiem

Facebook Twitter

Do wypadku doszło wczoraj (3.02.) tuż przed 15:00. Mężczyzna wszedł na zamarznięta taflę rozlewiska pokopalnianego przy ul. Norwida.

wypadek w Jastrzębiu, dziecko pod lodem
Fot. Pixabay

Wypadek w Jastrzębiu. Lód załamał się pod 36-latkiem, mężczyzna nie żyje

W pewnym momencie pod ciężarem 36-latka lód pękł, a mężczyzna wpadł do wody. Na miejsce wezwano wszystkie służby. Niestety 36-latka nie udało się uratować.

Świadkowie, którzy obserwowali całe zdarzenie wezwali pomoc. Strażacy po przygotowaniu sprzętu, zwodowali łódź i sanie lodowe. Dopłynęli do miejsca, w którym ostatnio widziano mężczyznę. Na miejsce zdarzenia również zadysponowano specjalistyczną grupę wodno-nurkową z Bytomia. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu zlokalizowali poszkodowanego i ewakuowali go spod wody na brzeg, gdzie już czekali ratownicy ratownictwa medycznego. Niestety nie udało się uratować mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia działało 18 strażaków (5 zastępów), policja, ratownictwo medyczne w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wezwany na miejsce prokurator polecił zabezpieczyć ciało do sekcji zwłok. Trwa ustalanie okoliczności całego zdarzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj