Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa zbiórka plecaków w Cieszynie dla bezdomnych

Facebook Twitter

Nie wyrzucaj starego plecaka syna czy córki. Zbiórka plecaków w Cieszynie znów trwa. Możesz pomóc bezdomnym.

Zbiórka plecaków w Cieszynie
Fot.pixabay.com

Wraca zbiórka plecaków w Cieszynie. Te trafią do bezdomnych. Tuż przed nowym rokiem szkolnym, kiedy wielu orientuje się, że potrzebna jest wymiana. Wtedy stary plecak ląduje w koszu. A on, jeśli jest w dobrym stanie, może przydać się ludziom w kryzysie. Przekonuje do tego „Buła Cieszyn”, inicjatywa, która gromadzi osoby wspierające bezdomnych. To oni co tydzień, w każdą sobotę, pod wiaduktem niedaleko Starostwa Powiatowego organizują dla nich posiłki. – Można pomóc – mówi  Żaneta Pilorz, pomysłodawczyni zbiórki plecaków.

Żaneta Pilorz: To jest drugi moment, kiedy można plecakom dać mu nowe życie, naprawdę życie, czyli podarować go osobie, która tego plecaka potrzebuje. Osoby w kryzysie bezdomności w plecakach noszą wszystko ze sobą. One bardzo często się niszczą, bo codziennie są na plecach i są potrzebne. Jest to towar deficytowy, potrzebny żeby te osoby mogły spakować swoje rzeczy i dalej nieść je – niestety –  na plecach.

Plecaki będą zbierane od września w cieszyńskich szkołach, ale można też przynosić je na ściankę wspinaczkową przy ulicy Stawowej w Cieszynie, a jeśli jesteście z innego miasta, ale chcielibyście włączyć się do akcji, to mamy kontakt do koordynatorki. To Żaneta Pilorz: 668 842 910.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023