Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Cieszynie zbierają szkolne plecaki. Akcja grupy wspierającej bezdomnych

Facebook Twitter

W Cieszynie zbierają szkolne plecaki. To akcja grupy wspierającej bezdomnych z tego miasta. Inicjatywa "Buła Cieszyn" co tydzień, w każdą sobotę, pod wiaduktem niedaleko Starostwa Powiatowego organizuje posiłki dla osób w kryzysie.

Fot. Pixabay

W Cieszynie zbierają szkolne plecaki

Teraz apelują głównie do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i uczniów szkół średnich:

Żaneta Pilorz: Chodzi o to, żeby wykorzystać plecaki, które młodzież używa najczęściej do szkoły, czyli do noszenia książek w szkole, a które potem w czerwcu lądują gdzieś w szafie albo są wyrzucane i je po prostu wykorzystać, dla osób, dla których plecak jest całym domem. Osoby w kryzysie bezdomności w plecakach noszą wszystko ze sobą. One bardzo często się niszczą, bo codziennie są na plecach i są potrzebne. Jest to towar deficytowy, żeby mogły spakować swoje rzeczy i dalej nieść je niestety na plecach

– mówi Żaneta Pilorz, pomysłodawczyni zbiórki plecaków. Akcja potrwa do końca roku szkolnego, czyli do 23 czerwca, ale będzie kontynuowana pod koniec wakacji:

Żaneta Pilorz: Drugą część zbiórki chcielibyśmy uruchomić gdzieś na wysokości początku września czy końca sierpnia. To jest ten drugi moment, w którym orientujemy się, że mamy jakieś niepotrzebny plecak czy stary plecak i ten sam drugi moment, kiedy można dać mu nowe życie. Naprawdę życie, czyli podarować go osobie, która tego plecaka potrzebuje.

Plecaki są zbierane w cieszyńskich szkołach, można też przynosić je na ściankę wspinaczkową przy ulicy Stawowej w Cieszynie, a jeśli jesteście z innego miasta, ale chcielibyście włączyć się do akcji, to mamy kontakt do koordynatorki: Żaneta Pilorz: 668 842 910.

Grupę „Buła Cieszyn” możecie śledzić w mediach społecznościowych BUŁA CIESZYn

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024