Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają Dni Rydułtów, co zaplanowano na weekend?

Facebook Twitter

Za nami Dzień Bajtla i Dzień Gizda. Co przed nami? Trwają Dni Rydułtów. W tym roku to aż 5 dni zabawy i atrakcje skierowane do konkretnych grup mieszkańców. Tak, by każdy znalazł coś dla siebie - przekonywała w Radiu 90 Katarzyna Chwałek, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury "Feniks".

fot.pixabay.com

Dziś (26.08.) festiwal organizacji pozarządowych utrzymany w klimacie lat 90. Będą pokazy mody, koncerty, prezentacje stowarzyszeń działających na terenie miasta, animacje. Sobota (27.08) to Dzień Frelki i Karlusa:

Katarzyna Chwałek: Przede wszystkim będzie silent disco, czyli taki pomysł na ogromną dyskotekę, w której trakcie gra trzech DJ-ów. Uczestnikom tej dyskoteki rozdawane są słuchawki. Ci DJ reprezentują zupełnie różne gatunki muzyki, a my będąc na parkiecie, możemy za pomocą jednego przełącznika przejść z jednej muzyki do innej, czy zostać przy tej, która nam pasuje. Jak silent disco to nie przeszkadza nam to zrobić kina plenerowego i tutaj taka gratka dla mieszkańców, ponieważ chcemy, żeby pomogli nam zdecydować, jaki seans chcieliby zobaczyć i na stronie na Facebooku Rydułtowskiego Centrum Kultury znajduje się ankieta. Mieszkańcy mogą wybrać, jaki seans w tych dniach chcieliby zobaczyć.

Na sobotę (27.08.) zaplanowano też spektakularne widowisko z ogniem, świetlne show. Warto dodać, że strefę gastronomiczną przygotują wyłącznie rydułtowscy przedsiębiorcy. Niedziela (28.08.) to konwent gier planszowych w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks”:

Katarzyna Chwałek: Turnieje, prelekcje. Będzie można przetestować gry planszowe, które niedawno miały swoją premierę albo nie zostały jeszcze wydane. Będą projekcje filmowe, będą wypożyczalnie gier planszowych, będzie też sala dla dzieci. Swoją obecność zaoferowało wiele wydawnictw, a także wielu pasjonatów gier planszowych. Spodziewamy się tutaj kilkuset osób. Oczywiście jak co roku towarzyszą temu wydarzenia sportowe, „wampiriada”. Zapraszamy wszystkich, myślę, że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.

Cały program poniżej.

mat. prasowe

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj