Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tydzień Bibliotek w Pawłowicach. Zapowiada się wiele atrakcji

Facebook Twitter

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza na Tydzień Bibliotek i zapowiada wiele atrakcji. W programie znajdują się m.in. piknik w plenerze z udziałem teatru GABI ART, biblioteczna fotobudka, czy literackie bingo.

Fot.Facebook/ Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach

Rozpoczął się już m.in. konkurs plastyczny „Znajdziesz mnie w Bibliotece”, który zakończy się 14 maja, dodatkowo dla klas I-III przygotowano konkurs „Książka do poduszki”, a dla klas IV-VIII konkurs na najlepszy „Mem literacki”. Dodatkowo 13 maja odbędzie się finał gminnego konkursu ekologicznego „EkoDraka, który rozpoczął się kilka tygodni temu pod hasłem „Sekretne życie wirusów”. Dla młodszych i osobno dla starszych dzieci panie bibliotekarki przygotowały turnieje czytelnicze online, łamigłówki oraz literackie bingo. Przedszkolaków zapewne najbardziej ucieszą zaplanowane warsztaty z lubianą przez dzieci Kicią Kocią.

W filii Warszowicach dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat jest organizowany biblioteczny escape room pod nazwą „Zagadkowa kradzież”, na który można umówić się telefonicznie. Ponadto odwiedzający tą filię mogą skorzystać ze znajdującej się tam fotobudki.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zorganizowany zostanie piknik z Biblioteką w plenerze. Impreza odbędzie się pod nazwą ”Bajkowy zwierzyniec” z udziałem Teatru Edukacyjnego Gabi Art i będzie miała miejsce 14 maja w Parku im. ks. S. Pisarka od godz. 10:00.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Imprezy rozpoczynają się w Dniu Bibliotekarza – 8 maja. Tegorocznym hasłem promującym wydarzenie jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj