Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Umowa o współpracy Górnika Radlin z Ruchem Chorzów: ”To szansa na to, by nasza młodzież miała okazję się wybić”

Facebook Twitter

Górnik Radlin oraz władze miasta podpisały umowy o współpracy z Ruchem Chorzów. To szansa dla młodych adeptów piłki nożnej z naszego regionu na zaprezentowanie się w wyższych rozgrywkach ligowych.

fot.mat.prasowe UM Radlin

Umowy partnerskie mają pomóc w rozwoju sportu dzieci i młodzieży:

Marek Gajda: To jest umowa określająca zasady współpracy na niwie sportowej, głównie w odniesieniu do wychowania fizycznego dzieci i młodzieży. Na kanwie tej współpracy będzie spora szansa no to aby najbardziej utalentowana młodzież z grup juniorskich w Radlinie, zasiliła w przyszłości szeregi Ruchu Chorzów, a przez to będzie miała szansę występować w tych wyższych rozgrywkach ligowych. Z kolei druga umowa dotyczy relacji Ruchu Chorzów- miasto Radlin i skupia się na akcjach promocyjnych, na udziale przedstawicieli klubów w miejskich przedsięwzięciach, czy udziale dzieci i młodzieży z Radlina w meczach Ruchu Chorzów.

fot.mat.prasowe UM Radlin

Ruch Chorzów na podobnych zasadach współpracuje także z innymi śląskimi miastami:

Marek Gajda: Ta współpraca to element szerszej kampanii jaką Ruch Chorzów prowadzi w wielu śląskich miastach, w tych miastach gdzie mieszkają kibice tej drużyny, a takim miastem jest właśnie Radlin, w tym kontekście Górnik Radlin dołączy do grupy klubów partnerskich współpracujących z Ruchem, w której to grupie znalazły się m.in. drużyny piłkarskie z Siemianowic Śląskich, Piekar czy Kalet. Dla nas przede wszystkim jest to szansa na to aby nasza młodzież miała okazję wybić się, spróbować grać w wyższych rozgrywkach.

fot.mat.prasowe UM Radlin

Urzędnicy z Radlina mają nadzieję, że dzięki tej współpracy piłkarzy pochodzących z tego miasta będzie można podziwiać na różnych stadionach w całej Polsce.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021