Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ustroń: Weź worek i idź w trasę. W sobotę akcja „Przecieramy szlaki”

Facebook Twitter

Tydzień temu sprzątano rzekę Rudę, a jutro sprzątać będzie można beskidzkie szlaki. Warto wybrać się do Ustronia Poniwca na Małą Czantorię - tutaj akcja Przecieramy szlaki.

fot. FB/Czyste Beskidy

Beskidy muszą być czyste, stąd też sobotnie wydarzenie w Ustroniu. Jak mówi Radiu 90 Rafał Zimoch zarządca stacji Poniwiec Mała Czantoria,

po sezonie niestety w lasach wiele jest pozostałości i śladów po turystach, którzy nie zawsze wiedzą jak należy się w tych miejscach zachować.

Na chętnych czekać będą worki i rękawice, kto chce może wziąć udział w zbieraniu śmieci w rejonie tej góry.

Z racji tego, że ruch na szlakach w ostatnim okresie był wzmożony, zauważyliśmy, że szlaki są dosyć mocno zanieczyszczone i chcielibyśmy to zmienić. Jednak wpływ nasz na to, że chodzimy po tych szlakach, nie powinien negatywnie wpływać na przyrodę. Tych butelek, odpadów, które leżą przy szlakach, jest naprawdę sporo. Musimy wykonać ten krok dla dobra przyrody.

A w góry warto się wybrać, bo już obrały jesienną barwę. Taka akcja to połączenie relaksu z pożytecznym działaniem.

Na pewno warto przyjechać na Poniwiec, na Małą Czantorię wziąć sprawy w swoje ręce. Worki, rękawice wszystko będzie przygotowane na miejscu, jedynie co to  trzeba będzie odebrać to przy dolnej stacji kolei. Tak samo zestawy będą przygotowane przy górnej stacji. Pięknie jest teraz w Ustroniu. Jeśli spojrzy się na liście, które nabierają kolorów złotych, widok jest przepiękny.

Turyści mogą pełne worki pozostawić na szlaku. Ekipa techniczna zbierze je wszystkie na przyczepę. Przypomnijmy akcja Przecieramy szlaki na Małej Czantorii w sobotę od godziny 9 do zmroku.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj