Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga na oszustów. 90-latka z Jastrzębia nie dała się nabrać

Facebook Twitter

Uwaga na oszustów. Tym razem ich ofiara miała paść 90-latka z Jastrzębia, którą naciągacze próbowali oszukać metodą "na wnuczkę". Kobieta zachowała zimną krew, oszczędności zostały na koncie.

uwaga na oszustów
fot. Pixabay

W Jastrzębiu-Zdroju, do 90-letniej jastrzębianki zadzwoniła oszustka, która podając się za wnuczkę, próbowała wyłudzić pieniądze. Kobieta podająca się za członka rodziny przekazała informację, że uczestniczyła w wypadku drogowym i aby nie pójść do więzienia, potrzebuje pieniędzy. Następnie słuchawkę przejęła kobieta podająca się za adwokata, która przekazywała następne szczegóły wypadku. Na szczęście tym razem mieszkanka naszego miasta zachowała zimną krew i nie dała się oszukać.

Policjanci apelują do osób, które zostały oszukane lub miały kontakt z oszustem o informowanie Policji o każdym takim przypadku pod alarmowym numerem telefonu 112, lub telefonem stacjonarnym jastrzębskiej policji 47 85 542 00.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024