Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uwaga, nadchodzi Reksio. Tyranozaur na kopalni Ignacy! [WIDEO]

Facebook Twitter

Tyranozaur na kopalni Ignacy czyli animatroniczny, realistycznie wyglądający dinozaur o imieniu Reksio jedną z atrakcji „Niedzieli z prehistorią” na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku- Niewiadomiu.

Tyranozaur na kopalni Ignacy
mat.prasowe

Tyranozaur na kopalni Ignacy

W niedzielę (22.04) na Ignacym będzie można przenieść się w czasy, gdy światem rządziły olbrzymie gady, a pojawienie się człowieka było odległą przyszłością. Od 12.00 zajęcia plastyczne, pokazy filmowe oraz spektakl popularnonaukowy pod nazwą „Spacerując po jajkach” paleontologa Andrzeja Boczarowskiego.

Uwaga, nadchodzi Reksio. Tyranozaur na kopalni Ignacy!

dr Andrzej Boczarowski, związany z Uniwersytetem Śląskim

Tyranozaur na kopalni Ignacy. Program:

  • 12.00 – 15.00 Zajęcia plastyczne dla dzieci od lat 3. Wycinanie i naklejanie dinozaurów na prehistoryczny krajobraz. Tak stworzone dzieło dzieci zabierają ze sobą do domu (budynek dawnej sprężarkowni)
  • 14.00 „Zanim powstał Park Jurajski” czyli ponad 100 lat historii dinozaurów na kinowym ekranie, opowie oraz pokaże fragmenty filmów Andrzej Kieś (strefa relaksu budynku dawnej sprężarkowni)
  • 15.30 „Spacerując po jajkach” czyli spektakl popularnonaukowy dr Andrzeja Boczarowskiego, związanego z Uniwersytetem Śląskim paleontologa (nadszybie Kościuszko)
  • 17.30 HIT! Wyjście animatronicznego tyranozaura (teren wokół Zabytkowej Kopalni Ignacy)

Tyranozaur na kopalni Ignacy. Wyruszył już w drogę

Bilety online, do zakupu poprzez stronę www.bilety.kopalniaignacy.pl. Będzie także możliwość kupienia biletów na miejscu w kasie biletowej, jednak w celu uniknięcia kolejek warto skorzystać z możliwości kupna online.

Tyranozaur na kopalni Ignacy

Tyranozaur na kopalni Ignacy już w najbliższą niedzielę

Cennik obowiązujący w dniu 23 kwietnia, na ten dzień Zabytkowa Kopalnia Ignacy przygotowała bilety na zwiedzanie wszystkich atrakcji w promocyjnych cenach:

• Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Ignacy (wystawa „Wiek Pary” czynna w godz. 11.00 – 15.00; pokazy maszyny parowej w ruchu: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00; SOWA, wieża widokowa, maszynownia czynne w godz. 11.00 – 19.00) + spotkanie z paleontologiem (15.30): 20zł (normalny) / 15zł (ulgowy)

• Tylko spotkanie z paleontologiem dr Andrzejem Boczarowskim (godz. 15.30, czas trwania 90min + 30min pytania od publiczności): 10zł (normalny) / 5zł (ulgowy)

• O godz. 17.30 wyjdzie tyranozaur, który będzie się przechadzać po terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Jest to przestrzeń ogólnodostępna, więc atrakcja ta nie jest biletowana. Zapraszamy wszystkich!

• Od godz. 12.00 do 15.00 zapraszamy na bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci od lat 3. Wycinanie i naklejanie dinozaurów na prehistoryczny krajobraz. Tak stworzone dzieło dzieci zabierają ze sobą do domu (budynek dawnej sprężarkowni). Atrakcja dostępna do godz. 15.00 lub do wyczerpania zapasów materiałów.

• O godz. 14.00 zapraszamy na „Zanim powstał Park Jurajski” czyli ponad 100 lat historii dinozaurów na kinowym ekranie, opowie oraz pokaże fragmenty filmów Andrzej Kieś. (czas trwania 60min, miejsce: strefa relaksu budynku dawnej sprężarkowni, wstęp wolny).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj