Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uważaj na oszustów! Zadziałali w Rybniku dziś (4.07.) rano

Facebook Twitter

Rybnicka policja przestrzega mieszkańców miasta i regionu przed próbami wyłudzenia: pieniędzy, czy danych dotyczących naszych kont bankowych. Jedna z takich prób miała miejsce dzisiaj (4.07.) przed godziną 9.00.

fot. JESHOOTS/ pixabay.com

Do jednej ze starszych mieszkanek centrum Rybnika zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Podczas rozmowy telefonicznej poinformowała, że funkcjonariusze pracują nad rozbiciem grupy przestępczej, a konto kobiety może być zagrożone. By je chronić policja potrzebuje dokładnych danych konta bankowego rybniczanki, jego numeru, numerów karty bankomatowej czy PIN. Kobieta nie dała się oszukać. Stwierdziła, że musi w tej sprawie skontaktować się najpierw z synem. Wtedy rzekoma policjantka odłożyła słuchawkę.

Policja przestrzega wszystkie osoby, zwłaszcza starsze, aby nie podawać żadnych danych, nie przekazywać nikomu pieniędzy. Mundurowi nigdy nie dzwonią w takich sprawach, zawsze pojawiają się osobiście. Jak informuje rybnicka policja: niewykluczone, że oszuści będą w najbliższych dniach dzwonić także do innych mieszkańców Rybnika, czy regionu.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj