Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W środę (20.04.) finał akcji „Ruszamy w góry dla nowej fury”

Facebook Twitter

Przed nim najtrudniejsze podejście. Mówiliśmy już w Radiu 90 o tym, że rybnicki żeglarz, kapitan Maciej Muras podjął wyzwanie, by przejść pieszo szlakami turystycznymi i górskimi trasy od zachodniej granicy Polski do wierzchołka Rysów.

Celem jego wyprawy jest wsparcie zbiórki pieniędzy na nowy samochód dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku:

– mówi Justyna Pieczka, nauczycielka w rybnickiej szkole specjalnej. Do tej pory udało się zebrać prawie 55 tysięcy złotych, potrzeba 130 tysięcy. Stąd różne formy zbiórki, m.in. samotna wyprawa w góry Maćka Murasa:

– opowiada Sylwia Graba, koordynująca górską wyprawę Macieja Murasa. W środę (20.04.) rybnicki żeglarz ma wejść na Rysy:

Dodajmy, że uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku obecnie jeżdżą 17-letnim busem, który codziennie przemierza 217 kilometrów. Samochód jest już mocno wysłużony. Zbiórka pieniędzy będzie trwała do końca tego roku. W planach kolejne akcje, m.in. w połowie maja charytatywny mecz piłki nożnej księża kontra strażacy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024