Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W szpitalach węzłowych trwają szczepienia nauczycieli. Jaki jest postęp?

Facebook Twitter

W szpitalach węzłowych od piątku (12.02.) trwają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19. W tej grupie znaleźli się między innymi nauczyciele wychowania przedszkolnego, czy nauczyciele klas I-III szkół podstawowych.

fot. pixabay.com

Ile osób dziennie jest szczepionych?

Wszystkim nauczycielom podawana jest szczepionka AstraZeneca. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku codziennie szczepionych jest 50 nauczycieli. Szczepienia w lecznicy odbywają się w dni robocze, oznacza to w ciągu 5 dni zaszczepionych zostanie 250 osób.

20 nauczycieli dziennie na szczepienia przyjmuje z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Tam także szczepienia odbywają się w dni robocze.

Inną taktykę przyjął Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim

W ubiegły piątek (12.02.) zaszczepił 50 nauczycieli, taką samą grupę przyjął dzień później w sobotę (13.02.). W tym tygodniu w poniedziałek (15.02.) wodzisławska lecznica zaszczepiła 120 osób, dziś (18.02.) przyjęła taką samą grupę, podobnie ma być jutro (19.02.) i w sobotę (20.02.). Oznacza to, że placówka w ciągu tygodnia zaszczepiła więcej nauczycieli niż dwa szpitale wojewódzkie. Dyrektor szpitala w Wodzisławiu Ślaskim zapowiada, że na początku przyszłego tygodnia ma otrzymać 400 kolejnych szczepionek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021