Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wandal zniszczył rzeźby aniołów w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Zdewastowana wystawa aniołów na jednym z jastrzębskich rond. Sprawą już zajęła się policja. Trwają poszukiwania wandala.

wandal
fot. www.jastrzebie.pl

Wandal poszukiwany w Jastrzębiu-Zdroju

Wystawa, która tydzień temu stanęła przy rondzie Porozumienia Jastrzębskiego, nie przeszła bez echa wśród mieszkańców. Niestety miał również miejsce incydent, który zakwalifikowano jako celowe niszczenie cudzej własności. Jak wygląda teraz wystawa prac Michała Batkiewicza możecie zobaczyć, odwiedzając nasz portal radio90.pl. Przypomnijmy, wyjątkową ekspozycję tworzy 7 figur aniołów wykonanych z metalu. Najwyższy ma 7 metrów wysokości. Metalowe rzeźby otacza 27 kamieni, z których każdy ma symbolizować jeden rok pontyfikatu Jana Pawła II.

wandal

fot. www.jastrzebie.pl

Anioły to symbol ulotności i nieba. Potężne głazy łączą się na zasadzie kontrastu z rzeźbami – w przekazie artystycznym oznaczają przyziemność i materialność. Z anielskimi postaciami wiążą się zwykle same pozytywne skojarzenia. Otaczają nas opieką i są oazą spokoju. Każdy w życiu ma również swojego anioła

– mówi twórca dzieła, Michał Batkiewicz.

Kamienie ważące nawet kilkaset kilogramów wykorzystane zostały również jako głowy postaci, co spotęgowało efekt kontrastu pomiędzy atrybutami anielskimi i ziemskimi. Co ciekawe, tylko najwyższa figura posiada skrzydła. Autor rzeźb podkreśla, że:

Niektórzy widzą, że tylko jeden anioł ma skrzydła. Dla mnie każdy anioł je ma. Sztuka sama w sobie z natury nigdy nie jest oczywista i pozostawia miejsce na osobistą interpretację. Jeśli dzieło nie pobudza wyobraźni, przestaje być sztuką.

Zobacz film: Jeździli na nartach po dachu amfiteatru!!!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024