Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Warsztaty językowe dla młodzieży i baśniowa noc dla dzieci

Facebook Twitter

Biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju, w której zawsze wiele się dzieje, tym razem zaprasza do siebie dzieci i młodzież. Na najbliższy piątek (5.04.) zaplanowano wiele interesujących zajęć, na które - co ważne - trzeba się wcześniej zapisać. Dlaczego warto?

Piątek w jastrzębskich bibliotekach będzie niezwykle bogaty w specjalne wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Najpierw, o godzinie 11.00 w głównym oddziale przy ulicy Wielkopolskiej 1a, odbędą się warsztaty multimedialne dla młodzieży „Magia słowa”. Zajęcia, które polegają na pokazaniu magicznego wymiaru słowa oraz poszerzeniu wiedzy językoznawczej, poprowadzi Dariusz Rekosz. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. dlaczego przekleństwa są archaizmami, czym różni się cyfra od liczby i jaki jest związek wody z liczbą Pi.

Kilka godzin później, o godzinie 18.00, w filii numer 2, znanej jako „Masnówka” (Witczaka 3a), rozpocznie się „Jastrzębska Baśniowa Noc. Andersen kontra Czarny Rycerz”. Na uczestników czekają liczne atrakcje, m.in.: wieczorny spacer po parku, twórcze zabawy, gry i konkursy, zagadki i wspólne czytanie fragmentów książek. Ważnym elementem imprezy będzie czytanie i opowiadanie legend związanych z miastem.

Informacje i zapisy: (32) 471 67 68 w. 38

Obie imprezy organizowane są w ramach projektu „Jastrzębski Przystanek Literacki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dariusz Rekosz – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, należy do Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. W 2008 roku został mianowany Honorowym Ambasadorem Literatury Dla Dzieci i Młodzieży. Jest autorem serii książek o detektywistycznych przygodach Morsa i Pinky (czyli Leszka i Ali). Pisze powieści kryminalne i opowiadania, za jedno z nich otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie. Jest również autorem kilku słuchowisk radiowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj