Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Weź udział w CZADowej konferencji

Facebook Twitter

Weź udział w CZADowej konferencji. To jest zaproszenie do Żor od tamtejszych strażaków. W czwartek (21.11.) organizują konferencję pod hasłem: „CZADowa konferencja! - czyli CO powinieneś wiedzieć o tlenku węgla?”.

W kinie „Na starówce” będzie można zdobyć nie tylko wiedzę o śmiertelnie niebezpiecznym tlenku, ale także zdobyć 50 czujników czadu. Celem spotkania jest zwiększenie świadomości mieszkańców jak zapobiegać zaczadzeniom. Konferencja startuje o godz. 16.00.

W trakcie konferencji uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prelegentów i ekspertów, który wyjaśnią jak powstaje czad i jak się przed nim uchronić. O zagrożeniach i rozwiązaniach opowiedzą przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach, Komendy Miejskiej Policji w Żorach, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach, Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, a także Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych- będą się oni mogli spotkać z nowym członkiem OSP Żory, czyli maskotką Pożorkiem, który niedawno pojawił się w remizie przy ul. Fabrycznej.

Ważnym dla strażaków-ochotników momentem konferencji będzie oficjalne przekazanie nowego, specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego Ford Ranger, który został sfinansowany w głównej mierze ze środków Funduszu Sprawiedliwości, przy udziale środków własnych OSP Żory i środków Urzędu Miasta w Żorach. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł usiąść za kierownicą nowego auta, a także zobaczyć zakupiony w roku 2018 Średni Samochód Gaśniczy Renault Range D16.

Patronat honorowy nad konferencją objął Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2020