Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiało mocno w regionie. Strażacy mieli sporo pracy

Facebook Twitter

Dwa uszkodzone samochody i jeden dach, kilkadziesiąt powalonych drzew - to bilans wczorajszej (23.11) wichury jaka przeszła nad regionem.

Śmigłowiec nad Czyżowicami
fot. arc. radio 90

Strażacy usuwali w całym regionie kilkanaście powalonych drzew czy zerwanych konarów

W Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Katowickiej wiatr złamał latarnię, ta przewróciła się na zaparkowany samochód BMW. Spadła na centralną cześć auta, zniszczenia są duże, starty wstępnie oszacowano na 40 tysięcy złotych. Podobne zdarzenie miało miejsce na ulicy Głównej w Bąkowie, to powiat cieszyński. Tam wiatr przewrócił drzewo, które padając naciągnęło przewody telekomunikacyjne i uderzyło w mercedesa. Straty w tym wypadku oszacowano na 15 tysięcy na złotych. Silny wiatr zerwał także fragment papy z dachu domu jednorodzinnego przy ulicy Konarskiego w Rybniku. Natomiast na ulicy Kościuszki w Żorach, to fragment drogi krajowej numer 81, na jezdnię spadł sygnalizator świetlny, nikomu na szczęście nic się nie stało.

Strażacy usuwali w całym regionie kilkanaście powalonych drzew czy zerwanych konarów. Łącznie tego typu interwencji w całym województwie było blisko 120, informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. Wichura uszkodziła także linie energetyczne. Na Śląsku bez prądu było ponad 1300 odbiorców, wśród nich ponad stu w gminie Strumień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj