Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Wielka Majówka” w Chwałowicach

Facebook Twitter

Rano Msza Święta za Ojczyznę, a popołudniu festyn. Tak w rybnickiej dzielnicy będą obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja.

Obchody Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczną się  Mszą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Chwałowicach o godz. 9.30. Po Mszy nastąpi przemarsz pod Pomnik Bohaterskich Harcerzy Rybnika-Chwałowic, złożenie kwiatów, okolicznościowe przemówienia.

O godz. 15.00 w parku „Górnika” za Domem Kultury rozpocznie się festyn „Wielka Majówka”.

W programie:

  • 15.00 – Koncert Orkiestry Dętej KWK Chwałowice.
  • 16.00 – Zespół Bebiki – program estradowy dla dzieci.
  • 17.00 – Wesoła Ferajna Makuli – program muzyczno-kabaretowy.
  • 19.15 – Zespół Baca-Dance – przeboje muzyki góralskiej.
  • 20.30 – Zabawa taneczna z Baca-Dance.

Ponadto: zabawy dla dzieci, karuzele, dmuchańce i inne atrakcje dla najmłodszych oraz liczne stoiska gastronomiczno-handlowe.

W przypadku niepogody koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej DK w Rybniku-Chwałowicach.

Orkiestra Dęta KWK Chwałowice w Rybniku założona została w 1907 r. Początkowo grała w składzie 16-18 osobowym później ok. 30 osobowym. Pomimo zmian siedziby i miejsc prób, lata pracy przynoszą orkiestrze sukcesy i wyróżnienia m.in. w Ogólnopolskich Eliminacjach Orkiestr Dętych oraz w przeglądach orkiestr Rybnickiego Zjednoczenia Węglowego jak i na przeglądach w Czechosłowacji. Choć orkiestra kojarzy się z muzyką marszową to jej repertuar staje się bardziej różnorodny obejmuje standardy muzyki światowej, jazz, pop, popularne melodie, po utwory biesiadne. Muzycy biorą czynny udział w festiwalach w Polsce i na świecie – Hiszpania, Francja, Włochy. Po przemianach w górnictwie do orkiestry KWK Chwałowice przyłączono likwidowaną w1997 r. orkiestrę KWK Rymer. W marcu 2009 r. Orkiestra KWK Chwałowice przekształciła się w Stowarzyszenie Orkiestra Dęta KWK Chwałowice. Obecnie orkiestra liczy 38 muzyków.

Grupa Artystyczna BEBIKI istnieje od 2008 roku, zagrała kilkadziesiąt koncertów, jest laureatem konkursów i festiwali muzycznych, ma na swoim koncie wydawnictwa płytowe. Podstawowa oferta programowa kierowana jest głównie do dzieci, jednak repertuar tworzą także utwory adresowane do młodzieży i starszej części publiczności, co łącznie stanowi wyjątkowe muzyczne show dla całej rodziny. Muzycy wykorzystują wiele różnorakich instrumentów, w głównej mierze wykonując swoje autorskie kompozycje. Piosenki przeplatają gry i zabawy, konkursy z nagrodami, pokazy itp. Oprócz gwarancji świetnej zabawy formacja stara się swoją działalnością pełnić funkcje wychowawczo-dydaktyczne.

Ferajna Makuli to formacja artystyczna o profilu kabaretowym. Tworzą ją artyści scen Śląska, współpracujący z Marianem Makulą i wykonujący utwory z jego tekstami. Ferajna jest uniwersalna i może przedstawić zarówno program satyryczny, jak i biesiadny. W jej repertuarze znajdują się piosenki, pastisze, skecze, monologi i dialogi. Podczas Festynu „Wielka Majówka”, w dwugodzinnym programie wystąpią Marian Makula z zespołem muzycznym, dziecięcy zespół taneczny działający przy ODK Matecznik z Rudy Śląskiej oraz gość specjalny Eugeniusz Stoll.

Zespół muzyczny „Baca-Dance” działa od 2005 roku. Obecnie tworzą go cztery osoby. Profesjonalnie opracowany repertuar jest bardzo obszerny, oprócz muzyki najnowszej, zawiera muzykę nawet lat 60. Grają również jako kapela góralska, zespół country (znane przeboje kowbojskie), ale również po śląsku (największe szlagry). W Chwałowicach zobaczymy i posłuchamy godzinnego występu zespołu na góralską nutę (piosenki góralskie – gwara góralsko oraz imitacje strojów góralskich). A po koncercie wszyscy będą mogli się bawić przy różnorodnej muzyce zespołu Baca-Dance.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj