Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Śląsku Cieszyńskim

Facebook Twitter

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już za dwa dni, od 27 lat akcja rozgrzewa do zbiórki serca Polaków. W tym roku - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zaglądamy na Śląsk Cieszyński, co tam w niedzielę będzie się działo?

Najgłośniej orkiestra gra zawsze w Skoczowie, tam zbiórka rozpocznie się już o 7 rano i potrwa do zmroku. W południe imprezę rozpocznie przejazd przez miasto kolumny wozów strażackich pojazdów zabytkowych ale i rajdowych. Tym samym rozpocznie się w mieście Moto WOŚP. Całe wydarzenie rozgrywać się będzie na miejskim targowisku. Ale będzie też taniec Zumby, a wieczorem o dwudziestej – ostatni wielki pokaz sztucznych ogni na Kaplicówce. Ostatni, bo za rok światełko do nieba ma przybrać inną formę.

Na wielkie granie zaprasza też Cieszyn. Tu impreza rozkręci się w kilku miejscach. m.in. na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego, rynku i na Wzgórzu Zamkowym. Będzie miasteczko PCK oraz Straży Pożarnej, kiermasz różności oraz ciast i kołaczy na straganach, kąpiel morsów, muzykę z naczepy tira. Nie zabraknie również warsztatów artystycznych  Nad Olzą odbędzie się kolejny Bieg policz się z cukrzycą,

W Wiśle zbiórka pieniędzy potrwa od godziny 8.00 o 15.00. Na placu Hoffa koncerty oraz pokaz tańca nowoczesnego. W Ustroniu Zbójnicka zbiórka. Od 10 w Karczmie Góralskiej kucharze gotować będą bigos, oczywiście porcja to wpłata na orkiestrę.

WOŚP Organizuje też m.in gmina Chybie, Brenna i Hażlach oraz Istebna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj