StartWiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na Śląsku Cieszyńskim

Najgłośniej orkiestra gra zawsze w Skoczowie, tam zbiórka rozpocznie się już o 7 rano i potrwa do zmroku. W południe imprezę rozpocznie przejazd przez miasto kolumny wozów strażackich pojazdów zabytkowych ale i rajdowych. Tym samym rozpocznie się w mieście Moto WOŚP. Całe wydarzenie rozgrywać się będzie na miejskim targowisku. Ale będzie też taniec Zumby, a wieczorem o dwudziestej – ostatni wielki pokaz sztucznych ogni na Kaplicówce. Ostatni, bo za rok światełko do nieba ma przybrać inną formę.

Na wielkie granie zaprasza też Cieszyn. Tu impreza rozkręci się w kilku miejscach. m.in. na hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego, rynku i na Wzgórzu Zamkowym. Będzie miasteczko PCK oraz Straży Pożarnej, kiermasz różności oraz ciast i kołaczy na straganach, kąpiel morsów, muzykę z naczepy tira. Nie zabraknie również warsztatów artystycznych  Nad Olzą odbędzie się kolejny Bieg policz się z cukrzycą,

W Wiśle zbiórka pieniędzy potrwa od godziny 8.00 o 15.00. Na placu Hoffa koncerty oraz pokaz tańca nowoczesnego. W Ustroniu Zbójnicka zbiórka. Od 10 w Karczmie Góralskiej kucharze gotować będą bigos, oczywiście porcja to wpłata na orkiestrę.

WOŚP Organizuje też m.in gmina Chybie, Brenna i Hażlach oraz Istebna.

Zostaw komentarz