Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wielkanoc z koronawirusem w tle

Facebook Twitter

Wielkanoc 2020 to będzie Wielkanoc inna niż wszystkie. Przed nami święta z koronawirusem w tle. Jak je spędzimy?

Trudno to sobie wyobrazić, ale będzie to Wielkanoc bez stołu pełnego najbliższych, bez wyjazdów i rodzinnych spotkań, bez koszyczka ze święconką. Watykan wydał dekret ws. sprawowania Triduum Paschalnego w czasie epidemii koronowirusa. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty odbędą się bez fizycznego udziału wiernych, którzy do modlitwy będą mogli dołączyć w swoich domach, np. dzięki transmisjom online. Dzisiaj (09.04.) na portalu Radia 90 transmisja uroczystości Wielkiego Czwartku z parafii Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Górnym. Początek o godzinie 18.00.

W Wielki Czwartek księża odprawią mszę św. Wieczerzy Pańskiej, w czasie której muszą pominąć obrzęd umycia nóg, a Najświętszy Sakrament powinien być przechowywany w tabernakulum.

W Wielki Piątek biskupi, proboszczowie celebrować będą Mękę Pańską, modląc się w intencji chorych, zmarłych, znajdujących się w sytuacji zagubienia.

Wielka Sobota odbędzie się bez tradycyjnego święcenia pokarmów w kościołach. Zamiast tego wierni powinni dokonać obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020