Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Strzelnica sportowa w Rydułtowach. Do kiedy powstanie?

Facebook Twitter

Zamiast nieczynnej sztolni kopalnianej, będzie strzelnica sportowa w Rydułtowach. Właśnie podpisano umowę na realizację zadania.

Strzelnica sportowa w Rydułtowach
rydultowy.pl

Będzie strzelnica sportowa w Rydułtowach.  Obiekt powstanie w miejscu byłej pokopalnianej sztolni ćwiczebnej. W urzędzie właśnie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Obecnie sztolnia posiada dwa korytarze: główny i boczny. W większości znajduje się tuż pod powierzchnią terenu, odsłonięta jest tylko część wejściowa i pomieszczenia tuż przy wejściu. Przebudowana ma zostać tylko część dawnej sztolni,  pozostawiając pozostałą część czyli korytarz główny sztolni w stanie pierwotnym.

W ramach inwestycji powstać ma strzelnica na broń palną z czterema stanowiskami strzeleckimi, salką szkoleniową oraz zapleczem sanitarnym. Dojazd i dojście do strzelnicy od strony ul. Adama Mickiewicza jak również ul. Ofiar Terroru zapewnia wybudowana już infrastruktura.

Strzelnica ma być gotowa do 15 października tego roku.  Wartość zadania wyceniono na 6 mln zł, zaś dofinansowanie wyniesie aż 5 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024