Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wisła: Niebawem otwarcie wyremontowanego dworca PKP [WIDEO, FOTO]

Facebook Twitter

Coraz bliżej otwarcie dworca kolejowego w Wiśle. Budynek jest w trakcie odbiorów, najprawdopodobniej jeszcze w marcu nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi.

Jak mówi Radiu 90 burmistrz miasta – Tomasz Bujok – pomieszczenia wizytowała już straż pożarna, zgłoszono wniosek do inspektora nadzoru budowlanego w celu uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu publicznego. Prace w obiekcie trwały rok.  Nieco się przeciągnęły właśnie ze względu na wykończenie i zabezpieczenie przeciwpożarowe – dodaje Bujok:

Modernizacja cała z zewnątrz, elewacja, dach w całości nowy. Będzie dostępna poczekalnia, wewnątrz budynku Informacja Turystyczna, przechowalnia bagaży, szafki dostępne dla turystów, oczywiście toalety. Na górze budynku będziemy dysponowali częścią wypoczynkową. Mam na myśli  apartament, który będzie dostępny dla gości.

W tym roku do użytku będzie oddana również restauracja, inwestorem ma być prywatna osoba. Zmieniło się również otoczenie budynku.

Ta część przyległa do dworca, teren taksówek, wypożyczalnia rowerów, izolacja wokół budynku. Wszystko wybrukowane łącznie ze zjazdem na drogę wojewódzką. Wszystko jest już gotowe, w zasadzie gotowa do użytkowania. 

W odnowionym dworcu, który pięć lat temu miasto kupiło od PKP, będą również pomieszczenia dla pasażerów autobusów. Bowiem równolegle z otwarciem budynku, przeniesione zostaną w pobliże dworca kolejowego – autobusy. Teraz miasto, za niemałą sumę, wynajmuje od prywatnego przedsiębiorcy plac, gdzie zatrzymują się autokary.

To jest w granicach 150 tysięcy złotych rocznie. To są potworne koszty dla nas. Wolę te środki przeznaczyć na komunikację publiczną. chcieliśmy to zrobić dużo wcześniej, jednak nie było ani poczekalni, ani toalet. Byłaby to partyzantka. 

Remont dworca pochłonął 6 milionów złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj