Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wodzisław: Festiwal Kultury Żydowskiej

Facebook Twitter

W czwartek (24.05) w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim rozpocznie się Festiwal Kultury Żydowskiej. Najważniejszym wydarzeniem będzie odsłonięcie pomnika upamiętniającego dawny cmentarz żydowski u stóp wzgórza, na którym obecnie mieści się cmentarz żołnierzy radzieckich.

Odsłonięcie pomnika będzie miało miejsce w czwartek (24.05) o godzinie 12.00. Po południu w budynku Muzeum wystąpi z koncertem znana krakowska pieśniarka Urszula Makosz.

Piątek będzie dniem wspomnień – o swoich rodzinach, poszukiwaniach genealogicznych, odkrywaniu przeszłości i współczesnym losie Żydów na świecie opowiedzą nasi goście – potomkowie wodzisławskich rodzin Reichów, Steinitzów, Hollaendrów, Katzów i Orglerów.

W sobotę na degustację potraw żydowskich zapraszają do Muzeum uczniowie wodzisławskiego Technikum Gastronomicznego. Po pokazie kulinarnym czas na ucztę kinomana – maraton filmów związanych ze współczesnym judaizmem. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Ilony Bazan – wodzisławskiej nauczycielki i piosenkarki wraz z akompaniamentem Przemysława Strączka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020