StartWiadomości Wiadomości dnia

Wodzisław: Lekcje odwołane, bo nauczyciele świętują?

Do naszej Redakcji docierały różne informacje: że nauczyciele z jadą na wycieczkę lub że jadą na sympozjum. Postanowiliśmy to sprawdzić, ponieważ wielu rodziców jest oburzonych wyznaczeniem trzech dni wolnych od nauki w samym środku tygodnia i tak naprawdę w czasie, kiedy wszyscy inni pracują i się uczą.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Irena Bukowska wyjaśnia, że skorzystała z prawa do wyznaczenia wolnych dni, łącznie w ciągu roku ma ich do wykorzystania 8, z czego 3 przeznaczone są na sprawdzian ósmoklasistów. Nieprzypadkowo podjęła decyzję, by wyznaczyć kolejne 3 dni wolne od nauki w okolicach Dnia Nauczyciela, bezpośrednim powodem odwołania lekcji jest szkolenie z zakresu kompetencji kluczowych, na które wyjeżdża 8 nauczycieli. Od środy (17.10.) do piątku (19.10.) działać ma świetlica, prowadzone będą też kółka zainteresowań finansowane ze środków unijnych.

W szkole uczy 45 nauczycieli, czy więc rzeczywiście wyjazd 8 osób paraliżuje pracę placówki? I w jaki sposób mają zamiar oni nadgonić stracony czas nauki, tak ważny choćby dla klas ósmych, przed którymi egzaminy w kwietniu, a próbne już w grudniu? Na te pytania na pewno będziemy jeszcze szukać odpowiedzi.

Tematem zajęła się Monika Sokołowska.

Zostaw komentarz