Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisław: Miasteczka ruchu drogowego powstaną przy szkołach

Facebook Twitter

Więcej ruchu dla młodzieży i nauka bezpiecznego poruszania. Miasteczka ruchu drogowego powstaną przy niektórych wodzisławskich szkołach. Projekt, na który miasto uzyskało dofinansowanie, będzie realizowany w 8 placówkach.

Miasteczka ruchu drogowego
fot. UM Tychy

Miasteczka ruchu drogowego – miejsce do nauki bezpiecznej jazdy

W podstawówkach stworzona zostanie bezpieczna baza edukacyjno-sportowa dla dzieci i młodzieży. Poprzez naukę uczniowie poznają przepisy i zasady poruszania się rowerem po drogach publicznych, zachowania się na skrzyżowaniach i rondach, włączania się do ruchu, zmiany kierunku jazdy, czy zmiany pasa ruchu, znajomość znaków obowiązujących na drogach publicznych oraz zasad działania sygnalizacji świetlnej. Analiza wypadków pokazuje, że jest problemem z nieznajomością przepisów i zasad obowiązujących na drogach.

Dzięki przeprowadzanym zajęciom wykorzystującym mobilne miasteczka ruchu drogowego, każde dziecko będzie miało okazje poćwiczyć i dowiedzieć się, jak prawidłowo poruszać się po drogach. Wyedukowanie uczniów z zakresu przepisów ruchu drogowego, umożliwi im bezpieczną naukę jazdy na rowerze oraz pomoże przy egzaminie na kartę rowerową.

Dzięki realizacji projektu uczniowie będą spędzali więcej czasu na świeżym powietrzu. Inwestycja w miasteczka rowerowe to doskonały sposób na obniżenie poziomu wypadków z udziałem pieszych. Na powstawaniu takich miejsc zyskują przede wszystkim mieszkańcy, ponieważ przekłada się to poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Miasteczka ruchu drogowego pojawią się w:

Szkole Podstawowej nr 5 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 4 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 15 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 16 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 17 w Wodzisławiu Śląskim,
Szkole Podstawowej nr 21 w Wodzisławiu Śląskim.

Może Ciebie zainteresuje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj