Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławski magistrat pomaga w spisie

Facebook Twitter

Osoby, które jeszcze nie wzięły udziału w Narodowym Spisie Powszechnym, mogą skorzystać z pomocy rachmistrza, który dyżuruje w budynku przy Bogumińskiej. Wizytę warto wcześniej umówić telefonicznie. Trzeba przynieść ze sobą nr PESEL wszystkich domowników. Udział w spisie jest obowiązkowy. Trzeba to zrobić do końca września.

fot.wodzislaw-slaski.pl

Osoby chcące skorzystać z pomocy umawiane są pod numerami telefonu: 32 45 90 519 lub 32 45 90 520. Na spotkanie należy przygotować informacje niezbędne do przeprowadzenia wywiadu, m.in. numery PESEL wszystkich mieszkańców spisywanego lokalu, ich wykształcenie, powierzchnię użytkową lokalu, rok oddania budynku do użytku (domy jednorodzinne). Pełna lista pytań w NSP 2021 jest dostępna na stronie GUS.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z Gminnym Biurem Spisowym w Wodzisławiu Śląskim pod numerami telefonu: 32 45 90 519 lub 32 45 90 520.

Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), obowiązkową metodą przekazania danych przez osoby fizyczne objęte spisem powszechnym jest samospis internetowy. Samospis można wykonać samodzielnie, za pomocą własnego urządzenia (komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona itd.), bądź w najbliższym urzędzie gminy. Urzędy Gmin utworzyły w tym celu stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, z których można skorzystać bezpłatnie (lista punktów spisowych w gminach). O ile zajdzie konieczność, Urząd Gminy zapewnia wsparcie upoważnionego pracownika Urzędu Gminy w realizacji samospisu przez Internet.

Spisem powszechnym objęte są: osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania oraz mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj