Wodzisławskie siatkarki pożegnały lato

SMS LO II Opole, ŁKS Commercecon Łódź, MKS Świdnica oraz MKS Zorza Wodzisław Śląski spotkały się w sobotę (08.09) w Wodzisławiu Śląskim. Drużyna z Wodzisławia zajęła podczas turnieju 3. miejsce, wśród wyróżnionych zawodniczek znalazła się Patrycja Szado.

Wyniki turnieju:

• MKS Zorza Wodzisław Śląski – ŁKS Commercecon Łódź 1:2 (19:25, 21:25, 25:19)
  • MKS Świdnica – SMS LO II Opole 3:0 (25:11, 25:8, 25:17)
  • SMS LO II Opole – ŁKS Commercecon Łódź 1:2 (27:25, 17:25, 18:25)
  • MKS Świdnica – MKS Zorza Wodzisław Śląski 2:1 (26:24, 24:26, 25:11)
  • ŁKS Commercecon Łódź – MKS Świdnica 1:2 (15:25, 25:15, 24:26)
  • MKS Zorza Wodzisław Śląski – SMS LO II Opole 2:1(25:23, 25:11, 17:25)

MKS Zorza Wodzisław Śląski – ŁKS Commercecon Łódź 1:2 (19:25, 21:25, 25:19)
W pierwszym swoim spotkaniu wodzisławianki spotkały się z mającym wysokie aspiracje zespołem ŁKS Commercecon Łódź. W dwóch pierwszych odsłonach gospodynie grały punkt za punkt do połowy setów, lecz w końcówkach rutynowane łodzianki potrafiły wykorzystać atut doświadczenia i wygrały je odpowiednio 25:19 i 25:21. W trzeciej partii podopieczne trenera Brzezinki wykorzystały rozluźnienie zawodniczek ŁKS-u i narzuciły rywalkom swój styl gry, wygrywając seta 25:19.

MKS Świdnica – MKS Zorza Wodzisław Śląski 2:1 (26:24, 24:26, 25:11)
Siatkarki z Dolnego Śląska w pierwszym secie prowadziły już 23:17, lecz ambitnie grające gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania 24:24, jednak ostatnie słowo należało do zawodniczek ze Świdnicy, które wygrały tą partię 26:24. Set drugi to prawdziwa siatkarska bitwa na niezłym poziomie, a sporo emocji ponownie dostarczyła końcówka, w której próbę nerwów wygrały gospodynie, pokonując rywalki 26:24. Niestety, w decydującej odsłonie meczu wodzisławianki mocno pogubiły się na początku, popełniając zbyt dużo błędów, co skrzętnie wykorzystały świdniczanki, szybko budując wysoką przewagę, której gospodyniom nie udało się już zniwelować. MKS Świdnica wygrała seta trzeciego 25:11 i cale spotkanie 2:1.

MKS Zorza Wodzisław Śląski – SMS LO II Opole 2:1(25:23, 25:11, 17:25)
Zawodniczki z Wodzisławia szybko objęły prowadzenie i grając skutecznie oraz widowiskowo wyszły na prowadzenie 20:10. Gospodynie zbyt szybko się rozluźniły, uznając, że seta pierwszego mają już na swoim koncie. Na takim poziomie nie można jednak odpuszczać ani na chwilę, co uzmysłowiły wodzisławiankom siatkarki z Opola, doganiając zawodniczki ZORZY i doprowadzając do emocjonującej końcówki, którą szczęśliwie na swoim koncie zapisały jednak podopieczne trenera Brzezinki. W drugiej odsłonie siatkarki z Wodzisławia nie popełniły już takiego błędu i od początku do końca grały bardzo skoncentrowane, odnosząc wysokie zwycięstwo 25:11. W trzeciej partii trener Brzezinka postawił na zawodniczki spoza podstawowej szóstki, ogrywając młodsze siatkarki i wypróbowując inne warianty ustawienia. Wodzisławska młodzież zaprezentowała się dobrze, zaliczając udany debiut w gronie drugoligowców – pomimo porażki 17:25 – prezentując wysokie już umiejętności, i, co chyba równie ważne: opanowanie debiutanckiej tremy i grę bez kompleksów.

MKS ZORZA Wodzisław: Marta Wójcik (kapitan), Judyta Ogerman, Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Patrycja Szado, Karolina Sowisz, Patrycja Michalska, Agata Czernecka, Daria Hibner, Weronika Wyrozębska.
Trener: Andrzej Brzezinka

źródło: mkszorza.pl