To było efektowne zwycięstwo! ROW Rybnik pokonał w derbowym spotkaniu zespół z Tworkowa

Efektowna wygrana piłkarzy ROW Rybnik. W derbowym spotkaniu rybniczanie pokonali zespół z Tworkowa 5:1. Podopieczni trenera Dawida Jóźwiaka zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli IV ligi.

ROW Rybnik

Czwartoligowe derby regionu dla piłkarzy ROW Rybnik. W minioną sobotę (23.03) rybniczanie pokonali na własnym stadionie LKS Tworków 5:1. Mecz od prowadzenia zaczęli goście, bramkę zdobył Jakub Przygoda. Do przerwy rybniczanie strzelili jednak dwa gole, a w drugiej części gry, gdy grali już z przewagą jednego zawodnika w ciągu czterech minut trafili jeszcze trzykrotnie. Łupem bramkowym podzielili się Arystydes Pachucy, który strzelił dwa gole, po jednym zdobyli David James, Kamil Spratek i Jakub Dankowski. Zadowolony po meczu był trener ROW-u, Dawid Jóźwiak:

Dawid Jóźwiak: Chcieliśmy wygrać przekonywująco, chcieliśmy wygrać i to się udało. Dużo złości w pierwszej połowie, bo chcieliśmy jak najszybciej ten mecz zamknąć, dużo nerwowości. Na szczęście w drugiej połowie pokazaliśmy skuteczność i wygrywamy zdecydowali. Bramek mogliśmy strzelić więcej, powinniśmy ich strzelić więcej i tego będziemy chcieli w kolejnych meczach.

Dawid Jóźwiak, trener ROW 1964 Rybnik

Przeciwnik był od nas dzisiaj lepszy – przyznał trener LKS Tworków, Marcin Ćwikliński:

Marcin Ćwikliński: Przede wszystkim ciężki teren, mecz się nie poukładał po naszej myśli. Jeszcze do momentu tego 2:1 kontrolowaliśmy w miarę nasze poczynania, ale czerwona kartka sprawiła, że zrobiło się mega ciężko. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji w kluczowych momentach, później dostaliśmy w kilka minut – mówią kolokwialni – trzy „gongi” i Rybnik nam odjechał, ale myślę, że w przeciągu meczu – całkowicie zasłużenie wygrał.

Marcin Ćwikliński, trener LKS-u Tworków

Dzięki sobotniemu zwycięstwu ROW awansował na 8-me miejsce w tabeli grupy II czwartej ligi a zespół z Tworkowa spadł na 14 lokatę.