Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie skrzaty poszły do szkoły. Zobacz jak wygląda ta miniaturowa placówka

Facebook Twitter

Wodzisławskie skrzaty mają swoją szkołę. Na Starym Mieście otworzono nową placówkę oświatową, najmniejszą w Wodzisławiu Śl.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Nowa instalacja to już dziewiąta diorama, która pojawiła się w miejskiej przestrzeni. Szkołę Wodzisławskich Skrzatów można znaleźć w kamienicy przy Rynku 17. Uczniami tej nietypowej placówki oświatowej są małe skrzaty. W budynku są klasy lekcyjne, gdzie prowadzona jest geografia, matematyka czy plastyka, nie zabrakło także sali gimnastycznej. Do tej pory skrzaty można było obserwować w dwupiętrowym apartamencie przy Wodzisławskim Centrum Kultury czy drewnianym domku przy ul. Kubsza 15. Autorem instalacji jest Rafał Wolny oraz jego zespół.

Nowa instalacja, podobnie jak pozostałe została wykonana przez Rafała Wolnego oraz jego zespół z Małego Drewnianego Domku. Diorama ma mały sekret. Przynosi szczęście dzieciom i młodzieży przed sprawdzianami. Co należy zrobić, aby pomóc szczęściu? Konserwatorem w skrzaciej szkole jest Fuksik Szczęściarek. Przechodząc obok placówki oświatowej w wersji mikro, wystarczy przybić piątkę, a najbliższy egzamin lub klasówka na pewno zostanie zdany!

Wodzisławskie Skrzaty cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian, ale także przyjezdnych. Mikroświat tych stworzeń stał się jedną z atrakcji miasta, a każda nowa instalacja wyczekiwana jest zarówno przez dzieci i młodzież, jak i dorosłych.

Gdzie znajdziecie Wodzisławskie Skrzaty?

Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29, dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17, Cech Rzemieślników przy ul. Zamkowej 5 oraz szkoła przy Rynku 17.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023