Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przepiękny mural z Jerzym Kukuczką w rybnickiej szkole. Dziś w ZS numer 3 obchodzoną Dzień Patrona

Facebook Twitter

Wspaniały mural z Jerzym Kukuczką zdobi ścianę Zespołu Szkół numer 3 w Rybnika. Placówka ta za patrona wzięła sobie wybitnego himalaistę. Dziś hucznie obchodzono tam Dzień Patrona Szkoły.

mural z Jerzym Kukuczką

Jest świetny! Widzieliście już mural z Jerzym Kukuczką?

Każdy ma do zdobycia swój szczyt – głosi hasło na muralu wybitnego himalaisty Jerzego Kukuczki jaki zdobi ścianę budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku. Dziś (12.03.) w Dniu Patrona Szkoły malowidło oficjalnie odsłonięto. Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał uczniami, dyrektorem szkoły Pawłem Kaszycą oraz nauczycielką Beatą Szołtysek:

Uczniowie: Można się na nim wzorować, każdy ma do zdobycia swoje szczyty, tylko trzeba się do tego odpowiednio przygotować (…) Najważniejsze jest to, żeby być wytrwałym, rozsądnym w tym, co się robi.

Paweł Kaszyca: Hasło, które jest na muralu, że każdy ma do zdobycia swój szczyt,  idealnie wpisuje się w naszą szkołę, gdzie mamy klasę integracyjne i klasy sportowe. Jak wiemy sportowcy mają inny szczyt do zdobycia, klasy integracyjne, w których mamy uczniów o różnych niedyspozycjach – mają inne szczyty przed sobą.

Beata Szołtysek: U nas uczniowie wiedzą kim był Jerzy Kukuczka – po to, żeśmy to wszystko robili. Przez cały tydzień mogli skanować kody Qr które odsyłały do wywiadów, filmów o Jerzym Kukuczce. Mieli lekcje wychowawcze, do które były przygotowane prezentacje (…) Zrobił się to naprawdę ważny dzień.

Zobaczcie jak wygląda mural na gmachu szkoły:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024