Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojsko w byłej szkole podstawowej

Facebook Twitter

Kiedyś należała ona do uczniów i nauczycieli, teraz będzie stacjonować w niej wojsko. W budynku byłej szkoły podstawowej w Kuźni Raciborskiej swoje miejsce znajdą Wojska Obrony Terytorialnej.

Niedawno wojsko otrzymało symboliczny klucz do nowych obiektów. Trafi tam na stałe 80 żołnierzy 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W zamian Kuźnia Raciborska stała się właścicielem kilkunastu działek zlokalizowanych w różnych częściach gminy:

Gmina kuźnia Raciborska dostała 20 hektarów innych gruntów, inwestycyjnych, różnych. To nie było do końca altruistyczne z naszej strony. My jesteśmy zadowoleni z efektu i tego handlu, i tego, co będzie w przyszłości.
Radio90: A co będzie w przyszłości?
Już prace się zaczęły adaptacyjne w budynku, w przyszłości mówi się o 80 oficerach na stałe, 300 -600 żołnierzach, którzy będą ćwiczyli w weekendy. To jest też napęd dla koniunktury w sklepach. To też powoduje potrzeby mieszkaniowe dla tych 80 oficerów, którzy będą na stałe. Będzie trzeba być może z rodzinami przytulić ich do Kuźni Raciborskiej.

Z burmistrzem Kuźni Raciborskiej Pawłem Machą rozmawiał Arkadiusz Żabka. Dodajmy, że również do Cieszyna wraca Wojsko. Wojska Obrony Terytorialnej mają z końcem roku zająć tereny dawnych koszar, gdzie do 2016 roku swą siedzibę miała tam Straż Graniczna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022