Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyniki wyborów w Kuźni Raciborskiej. Wojciech Gdesz: Wynik, w tych okolicznościach uważam za dobry

Facebook Twitter

Wyniki wyborów w Kuźni Raciborskiej znacznie odbiegają od tych, które ogłaszaliśmy w przypadku innych gmin. Po wycofaniu się Pawła Machy, urzędującego burmistrza z wyborów, mieszkańcy głosowali tylko na zasadzie plebiscytu - czy są za rządami Wojciecha Gdesza czy nie. Nowy burmistrz wymaganą większość otrzymał. Jak komentuje wybory?

Wojciech Gdesz

Wyniki wyborów w Kuźni Raciborskiej

Kuźnia Raciborska ma nowego burmistrza. Wczoraj (21.04) mieszkańcy wybrali Wojciech Gdesza. Co ciekawe pomimo tego, że była to druga tura wyborów wystartował w niej jeden kandydat. Paweł Macha, dotychczasowy burmistrz wycofał się z kandydowania. Wojciech Gdesz musiał otrzymać ponad 50 procent ważnych głosów, ostatecznie uzyskał ponad 68 procent poparcia i przejmie władze w mieście. Nowy burmistrz dziękował wyborcom:

Wojciech Gdesz: Dziękuje wszystkim, którzy w niedzielę poszli na wybory, w sposób szczególny tym, którzy oddali głos na „tak” na moją osobę. Kampania w ostatnich dniach związana była z konkurentem, natomiast później kampania wyborcza przerodziła się w swoiste referendum wokół mojej osoby. Wiele emocji, to na pewno, na szczęście zakończone pozytywnie. Po rezygnacji pana burmistrza Pawła Machy, wielu ludzi dokładnie nie znało sytuacji samej procedury, także nasza kampania też  na tym się koncentrowała. Jestem wdzięczny za każdy głos na „tak”, wynik w tych okolicznościach uważam za bardzo dobry.

Wojciech Gdesz nie chce na razie zdradzić kto będzie jego zastępcą. Jak mówi rozmowy trwają, podobnie jak rozmowy z ugrupowaniami, które mają swoich radnych w Radzie Miasta by stworzyć większość. Do najważniejszych zadań swojej kadencji zalicza dokończenie inwestycji, budowę bloków w ramach społecznej inicjatywy oraz poprawę stanu dróg i temat bezpieczeństwa na terenie gminy.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024