Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojskowi na drogach i w powietrzu. Siły zbrojne informują o wzmożonym ruchu

Facebook Twitter

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych i statków powietrznych. Tak brzmi komunikat Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojskowi

Wojskowi na drogach i w powietrzu

Przez cały weekend (4-6.09) na trasach, także regionu pojawić się mogą wojskowi jadący do Warszawy na defiladę, która ma odbyć się na Wisłostradzie w związku ze Świętem Wojska Polskiego. Ta dopiero 15 sierpnia, ale wojskowi już uprzedzają, że ich pojazdy będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Mundurowi proszą, by nie wjeżdżać między pojazdy w kolumnach, ale też by ich nie fotografować.

Wojskowi, fot. agat.wp.mil.pl

Natomiast w poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach 8.00-12.00, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia.

Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Zerknij na nasz kanał na YouTube.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023