Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Woryna i Szczepaniak zostają w ROW-ie Rybnik!

Facebook Twitter

Powoli krystalizuje się skład żużlowego ROW-u Rybnik na kolejny sezon. Na spotkaniu z kibicami prezes klubu, Krzysztof Mrozek podał szczegóły. To już pewne, w klubie pozostają na kolejny sezon Kacper Woryna i Mateusz Szczepaniak.

Pierwszy z nich, kapitan zespołu, który miał bardzo dobry sezon, ale zawiódł w końcówce, postanowił zostać i powalczyć o to, co nie udało się w tym roku, czyli awans do ekstraligi. Także Szczepaniak przedłużył kontrakt na kolejny sezon, pomimo ofert z innych klubów. On także chce udowodnić kibicom i sobie, że jest w stanie wywalczyć z ROW-em awans.

W klubie pozostaje również junior Robert Chmiel, obok którego jeździł będzie inny młody wychowanek rybnickiego żużla. Wiele wskazuje także na to, że kontrakt na kolejny sezon podpisze także Troy Batchelor. To zawodnik, któremu nie wyszła końcówka sezonu, ale który wcześniej był pewnym punktem drużyny. Aktualną wciąż umowę ma brytyjczyk Daniel Bewley. Do Rybnika ma wrócić także Grigorij Łaguta. Zgodnie z nowymi przepisami, klub będzie mógł go zakontraktować po czterech rozegranych kolejkach ligowych. W Rybniku nie zobaczymy natomiast Andrzeja Lebiediewa, bo Łotysz wybrał jazdę w rodzinnym Daugavpils. W jego miejsce ma zostać zakontraktowany inny zagraniczny żużlowiec.

Przygotowania do tegorocznego sezonu ligowego zawodnicy ROW-u zaczną od krótkiego zgrupowania właśnie w Daugavpils, gdzie pojadą na kilka dni potrenować na motocrossowym torze Łaguty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2021