Wygrana i porażka to weekendowy bilans hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie

W miniony piątek (22.10.) jastrzębianie pokonali na własnym lodzie Energę Toruń 2:0. Obie bramki padły dopiero w ostatniej tercji meczu. W 46. minucie pod bramką torunian najwięcej zimnej krwi zachował Łukasz Nalewajka, dobijając z bliska krążek. 5 minut później trafił Martin Kasperlik i z wygranej cieszyli się gospodarze.

Wczoraj (24.10) nie było już tak dobrze. JKH GKS zmierzył się w Oświęcimiu z tamtejszą Unią, którą pokonał kilka dni temu w meczu o Super Puchar Polski. Oświęcimianie zrewanżowali się za tamtą porażkę. Wygrali 5:2. Osłabieni brakiem kilku czołowych defensorów mistrzowie Polski stracili w pierwszej partii trzy gole i to „ustawiło” mecz. Honorowe bramki dla JKH GKS zdobyli w Łotysze Arturs Sevcenko i Egils Kalns. Już jutro (26.10.) jastrzębianie zagrają na Jastorze z Podhalem Nowy Targ.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 Ł. Nalewajka (R. Nalewajka, Bahaleisha) 46:17
2:0 Kasperlik (Urbanowicz) 50:44

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, A. Sevcenko, Bashirov, Rac, Kalns – Horzelski, Kamienieu, Kasperlik, Mlynarović, Pelaczyk – Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 28 – 23 Kary: 4 min – 6 min

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

5:2 Kalns (Bashirov, Rac) 44:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 37:58 Kieler) – Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, A. Sevcenko, Bashirov, Rac, Kalns – Kamienieu, Horzelski, Kasperlik, Mlynarović, Pelaczyk – Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.