JKH GKS Jastrzębie wygrywa! I to w jakim stylu!

JKH GKS Jastrzębie znów wygrywa! Tym razem hokeiści z naszego regionu wbili rywalom z Sosnowca aż siedem bramek, tracąc przy tym tylko dwie.

JKH GKS Jastrzębie wygrywa z Zagłębiem
jkh.pl

Ósme zwycięstwo w 2024 roku. Wczoraj (28.01) JKH GKS Jastrzębie pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 7:2. Podopieczni Roberta Kalabera zagrali na Stadionie Zimowym bardzo konsekwentnie – czytamy w relacji ze spotkania: trzykrotnie obejmowali prowadzenie i ostatecznie zwyciężali za sprawą skuteczności w trzeciej odsłonie meczu.

Wynik niedzielnego spotkania otworzył w 10. minucie Jakub Izacky, znakomicie uderzając z lewego skrzydła po otwierającym drogę do bramki podaniu Emila Bagina. Prowadzenie zespół z Jastrzębia utrzymał tylko nieco ponad dwieście sekund, gdy przy karze dla Olli-Petteri Viinikainena Riley Lindgren wykorzystał nieudane wybicie gumy przez jastrzębską defensywę i zmylił zasłoniętego Jakuba Lackovicia. Pod koniec premierowej partii sosnowiczanie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale Lacković spisał się na medal.

Na kolejne trafienie kibice czekali do 23. minuty, gdy JKH kombinacyjną akcją wykorzystał kończące się właśnie krótkie podwójne osłabienie rywali. Wyrok wykonał udanym uderzeniem Patryk Wajda. W kolejnych minutach podopieczni Roberta Kalabera co najmniej trzykrotnie powinni byli pójść za ciosem, ale zamiast tego nadziali się na znakomitą kontrę Niklasa Salo, który w 35. minucie doprowadził do kolejnego wyrównania. Z remisu Zagłębie cieszyło się jednak tylko czterdzieści sekund, gdy Rastislav Spirko ładnym technicznym strzałem wykończył akcję Izacky’ego.

Trzecia tercja okazała się popisem jastrzębian, którzy czterokrotnie zepsuli statystykę Mikołajowi Szczepkowskiemu.  Dodajmy, że w 2024 roku jastrzębianie strzelili już… 44 gole!

W czwartek (1.02) JKH GKS Jastrzębie na Jastorze zagra z Marmą Ciarko STS Sanok.

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

2:7 Urbanowicz – Wajda – Jarosz 56:10

JKH GKS Jastrzębie: Lacković – Górny, Wajda, Urbanowicz, Jarosz, Rajamaki – Viinikainen, Bagin, Paś, Spirko – Hamilton, Martiska, Izacky, Arrak, Ford – Kameneu, R. Nalewajka, Pelaczyk, Kiełbicki, Zając.

Strzały: 39 – 36 / Kary: 8 min – 10 min / Widzów: 1 600.
Sędziowali: Paweł Pomorzewski, Paweł Kosidło (główni) oraz Michał Gerne, Igor Dzięciołowski (liniowi).