Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Jastrzębiu: Ranny rowerzysta trafił do szpitala

Facebook Twitter

Wypadek w Jastrzębiu-Zdroju. Ranny rowerzysta trafił do szpitala

Upadek spółki Praktiker

Kolejny wypadek w Jastrzębiu: sprawca i poszkodowany byli trzeźwi

Wypadek w Jastrzębiu, w rejonie skrzyżowania ulicy Ranoszka  z ulicą Komuny Paryskiej. To zdarzenie z wczoraj (27.07), z godziny 14.

 Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów i relacji świadków, kierowca mazdy, wyjeżdżając z parkingu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, uderzając swoim pojazdem w rowerzystę, który poruszał się ulicą Ranoszka w kierunku ulicy Armii Krajowej. Kierowca auta, jak i rowerzysta byli trzeźwi

– informuje st. asp. Halina Semik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

63-letni rowerzysta  w wyniku zaistniałego zdarzenia i odniesionych obrażeń został przetransportowany przez zespół pogotowia do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci z jastrzębskiej komendy, którzy będą teraz szczegółowo wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy miłośnikom jazdy na dwóch kółkach poruszając się po drodze, że rower musi być odpowiednio wyposażony w obowiązkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo:

  • z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),
  • z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Natomiast oprócz obowiązkowego wyposażenia jednośladu załóżmy na siebie kamizelkę odblaskową, która w krytycznej sytuacji pozwoli kierowcy zobaczyć nas na drodze dużo wcześniej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024