Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypłata trzynastych emerytur jeszcze przed Wielkanocą

Facebook Twitter

Wypłata trzynastych emerytur, które na konta seniorów miały wpadać po 1 kwietnia, odbędzie się jednak wcześniej - jeszcze przed świętami.

ZUS
fot.mat.prasowe

To dobra wiadomość dla seniorów: wypłata trzynastych emerytur wcześniej niż po 1 kwietnia

Dobre wieści płyną z ZUS, instytucja już przygotowuje wypłaty trzynastych emerytur. Pierwszy termin wypada 1 kwietnia i nie jest to żart primaaprilisowy. Ale jako, że instytucje państwowe nie pracują w świąteczny poniedziałek, pierwsze trzynastki trafią do emerytów i rencistów jeszcze przed Wielkanocą.

Beata Kopczyńska: W tym miesiącu wraz ze swoim świadczeniem otrzymają trzynastą emeryturę. Świadczeniobiorcy, których termin wypłaty emerytury czy renty mają ustalony na pierwszy dzień miesiąca trzynastą emeryturę otrzymają jeszcze pod koniec marca, tuż przed świętami Wielkanocnymi. Trzynastka przysługuje w wysokości najniższej emerytury i w tym roku to kwota 1780 złotych i 96 groszy, jest to kwota brutto. Aby otrzymać to świadczenie, nie trzeba składać żadnego wniosku.

Przypomina rzecznik ZUS-u w naszym regionie. Kto otrzyma trzynastą rentę lub emeryturę?

Beata Kopczyńska: Trzynastka przysługuje osobom, które na dzień trzydziestego pierwszego marca mają prawo do emerytury, w tym emerytury pomostowej, okresowej emerytury kapitałowej i emerytury częściowej, a także renty z tytułu niezdolności do pracy, renty wypadkowej, renty szkoleniowej czy renty socjalnej, a także renty rodzinnej.

Informowała klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rzecznik instytucji Beata Kopczyńska.

Fot. archiwum ZUS. Beata Kopczyńska

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024