Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

X Przegląd Chórów Pogranicza już jutro (22.10)!

Facebook Twitter

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, na kulturalną mapę ziemi raciborskiej powraca wydarzenie, które z pewnością ucieszy miłośników muzyki chóralnej. Mowa o przeglądzie chórów z obu stron polsko-czeskiej granicy, który odbędzie się w niedzielę 22 października.

Przegląd Chórów Pogranicza

Przegląd Chórów Pogranicza

X Przegląd Chórów Pogranicza zaprasza do kościoła parafialnego w Krzyżanowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00, a na uczestników czeka prawdziwa uczta dla ucha. W tym roku na scenie pojawi się pięć zespołów, które swoim śpiewem z pewnością poruszą serca publiczności.

Na liście występujących znajdują się: Towarzystwo Śpiewu „Cecylia” z Rydułtów, Chór Brzezie z Raciborza-Brzezia, Chór „Bel Canto” Gaszowice, Hlučínský pěvecký sbor z Hulczyna oraz Chór parafii św. Anny w Krzyżanowicach. Każdy z tych zespołów ma swoje unikalne brzmienie i styl, co sprawia, że przegląd jest wyjątkowo różnorodny i ciekawy.

Przegląd Chórów Pogranicza to nie tylko okazja do posłuchania pięknej muzyki, ale również do spotkania z kulturą i tradycją regionu. To wydarzenie, które łączy, integruje i pokazuje, jak ważna jest współpraca między różnymi społecznościami.

plakat

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj