Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Droga Główna Południowa – pół miliona złotych na ważną dokumentację

Facebook Twitter

Droga Główna Południowa - to najważniejsza inwestycja drogowa dla miast powiatu wodzisławskiego i Jastrzębia-Zdroju. Kolejny krok na drodze do realizacji tego zadania został postawiony.

Droga Główna Południowa

Droga Główna Południowa w pow. wodzisławskim – kolejny krok na drodze ku realizacji tej inwestycji został postawiony.  Rozstrzygnięto przetarg ogłoszony w marcu na wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego. Do końca roku ma być gotową dokumentacja dla marszałka województwa śląskiego, potrzebna do rozpoczęcia budowy.

Droga będzie przebiegać w kierunku południowo – wschodnim i prowadzić będzie od istniejącej drogi wojewódzkiej DW 935 to ul. Raciborska w Rydułtowach, przez Pszów, Wodzisław Śląski i gminy Godów i Mszana aż do połączenia z obwodnicą miasta Jastrzębia Zdroju. Firma która wygrała przetarg przygotuje dokumentację za blisko pół miliona złotych.

Najlepsza okazała się oferta LPW Engineering sp. z o.o. z Katowic. Koszt wykonania PFU wyniesie ok. 490 770 zł brutto.

Droga Główna Południowa to jedna z najważniejszych dla naszego regionu inwestycji. Zgodnie z zamierzeniami ma połączyć Wodzisław Śląski, Pszów, Rydułtowy, Godów, Jastrzębie-Zdrój, Pawłowice ze zjazdem autostrady A1 w Mszanie. Droga ma być szansą na płynny ruch samochodowy. Wielu upatruje w niej także możliwość rozwoju gospodarczego całego regionu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj