Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Z biletem w kieszeni, idą na piechotę [INTERWENCJA RADIA 90]

Facebook Twitter

Niemałe kłopoty mają mieszkańcy gminy Lyski, którzy pracują i uczą się w Rybniku. Chodzi o dojazd do Bogunic czy Adamowic. Powrót do domu wymaga przesiadki: z autobusu nr 27 ZTZ-u w Rybniku do PKS-u Racibórz. Drugi z przewoźników powinien zaczekać na pasażerów, którzy nierzadko są spóźnieni: wyjazd ze stolicy regionu tuż przed 16.00 jest trudny ze względu na duży ruch i korki. Tak ustalili urzędnicy z Lysek i raciborskiego starostwa powiatowego, które organizuje komunikację na tym terenie.

Życie pisze jednak swoje scenariusze…

-mówi pani Gabrysia, nasza słuchaczka. Problem pojawił się z pierwszym dniem września, kiedy to zmieniono przewoźnika i zmieniono rozkłady jazdy.

Urząd Gminy w Lyskach kilkukrotnie interweniował już w sprawie zmiany rozkładu jazdy, tak by mieszkańcy mieli szansę wsiąść do raciborskiego PKS-u. Wielu z nich ma wykupione bilety miesięczne, w zasadzie po to, by schować je głęboko do kieszeni:

-mówi Krzysztof Miera z Urzędu Gminy w Lyskach. Druga połowa grudnia to zdecydowanie zbyt odległy termin. Czy jest szansa na wprowadzenie zmian w rozkładzie wcześniej?

-to Andrzej Chroboczek, etatowy członek zarządu powiatu raciborskiego. Spotkanie, na którym powinny zapaść decyzje co do rozkładu jazdy i daty od kiedy zmiany będą mogły być wprowadzone, zaplanowano na jutro (18.10.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2019