Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Za nami pierwszy Festiwal Moczki w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Wczoraj (20.12.) na wodzisławskim rynku 10 Kół Gospodyń Wiejskich prezentowało swoje moczki - tradycyjny bożonarodzeniowy przysmak. Każda była inna, każda była smaczna.

Jak zrobić dobrą moczkę? Mówią Irena Popek i Aniela Kubica z Koła Gospodyń Wiejskich w Gołkowicach:

Przepisów na moczkę jest tyle ile gospodyń, ta z Jedłownika była nieco inna – mówi przewodnicząca tamtejszego koła, Helena Mężyk:

O tym czy moczka jest smaczna w naszym przypadku decydują dodatki – przekonywała Przewodnicząca KGW w Mszanie, Renata Korcela:

Dodajmy, że to właśnie moczka gospodyń z Mszany została wybrana przez tych, którzy odwiedzili festiwal za najlepszą i zdobyła Nagrodę Publiczności. Radio 90 pytało uczestników imprezy: jak smakowały moczki?

Dodajmy, że najlepszą moczkę wybrało także jury. Zdaniem jej członków najpyszniejsza była ta przygotowana przez gospodynie z Turzyczki. Impreza była bardzo udana – ocenia starszy Cechu Rzemiosł i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławia, które zorganizowało Festiwal Moczki, Jerzy Waltar:

Zadowoleni byli także wszyscy, którzy odwiedzili wczoraj wodzisławski rynek:

…organizatorzy już zapowiedzieli, że za rok w Wodzisławiu odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Moczki. Na imprezie z mikrofonem Radia 90 był Robert Krzyżaniak.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021